covid-19 certifikát

COVID-19 certifikát v smartfóne Huawei: Podporované aplikácie nájdete v AppGallery

GreenPass, Dôvera aj VšZP.

COVID-19 certifikát môžu zaočkovaní jedinci používať prostredníctvom oficiálnej aplikácie GreenPass, ale aj cez aplikácie príslušných zdravotných poisťovní.

Nové smartfóny Huawei nie sú vybavené službami a obchodom Play od Google, prekážku v ceste k oficiálnym aplikáciám to však nepredstavuje. Aplikácia GreenPass je od minulého týždňa dostupná aj v obchode AppGallery, ktorý je súčasťou každého smartfónu Huawei.

Bezplatná aplikácia Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, Národného centra zdravotníckych informácií a Úradu verejného zdravotníctva SR ukladá certifikáty a pomáha s ich overovaním pri cestovaní alebo návšteve obchodov, služieb a iných zariadení.

COVID-19 certifikát

Aplikácia Green Pass nie je jedinou možnosťou, ako mať všetky dokumenty súvisiace s opatreniami COVID-19 v smartfóne. Túto funkciu integrujú aj mobilné riešenia zdravotnej poisťovne Dôvera a Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktoré si taktiež pohodlne stiahnete z oficiálneho obchodu Huawei.

Dôvera pritom sprístupnila digitálny Covid preukaz majiteľom nových Huawei smartfónov vôbec ako prvým, ďalšie platformy ponúkli toto riešenie až následne. Pokiaľ Huawei smartfón bez služieb od Google používate, GreenPass a ďalšie aplikácie si stiahnete z odkazov uvedených nižšie.

Všetky informácie o o Digitálnom COVID preukaze nájdete TU, na vládnom webe korona.gov.sk.