MacBook Pro s Apple M1 oficiálne: Má 20-hodinovú výdrž a 3x vyšší výkon než minulá generácia

Spoločnosť Apple práve počas keynotu „One More Thing“ predstavila nový MacBook Pro poháňaný vlastným čipsetom Apple M1 (Apple Silicon).

Spoločnosť Apple práve počas keynotu „One More Thing“ predstavila nový MacBook Pro poháňaný vlastným čipsetom Apple M1 (Apple Silicon).

Fakt, že to Apple s vlastným čipsetom pre notebooky myslí vážne je jasný. Firma si verí natoľko, že úplne nový čip nasadila aj do modelu Pro určeného pre profesionálov a tvorcov.

Nový MacBook Pro (13“) bude dostupný od približne 1 400 €, kúpiť sa dá už dnes, no zasielať ho Apple začne až budúci týždeň. Zariadenie poháňa úplne nový čipset Apple M1, o ktorom Apple tvrdí, že disponuje „najvýkonnejším jadrom v procesore na svete“. Nechýba najvýkonnejší integrovaný grafický čip a výrazne lepšia energetická efektivita.

MacBook Pro
MacBook Pro s čipom Apple M1

Hardvér bez softvéru by bol na nič, preto Apple zároveň potvrdil, že 12. novembra vydá finálnu verziu Mac OS Big Sur, operačný systém špeciálne upravený pre Apple M1.

Apple tvrdí, že procesor v novom MacBook Pro je približne 2,8-násobne vyšší než pri poslednej generácii. Grafický výkon mal stúpnuť až 5-násobne. Na rozdiel od nového MacBook Air už Pro verzia nie je chladená len pasívne, ale aj aktívne.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Jedna oblasť, v ktorej MacBook Pro exceluje určite je výdrž batérie. Apple hovorí o 17 hodinách prehliadania webu a až o 20 hodinách pozerania videí. To je o 10 hodín viac než doteraz a zároveň ide o najdlhšiu výdrž batériu na akomkoľvek Macu.

Čo sa jednotlivých verzií týka, vybrať si budete môcť z 8 GB alebo 16 GB operačnej pamäte RAM256 GB, 512 GB, 1 TB2 TB úložiska. Čipset ostáva pri všetkých verziách rovnaký.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať