galaxy z fold

Galaxy Z Fold 3 dostane podporu pre dotykové pero S Pen

Najlepšie technológie Samsungu v jednom balíku.

Nová generácia smartfónu s ohybnou obrazovkou z dielne Samsungu bude s najväčšou pravdepodobnosťou obohatená o nový prvok. Galaxy Z Fold 3, ako sa zatiaľ očakávaná novinka predbežne označuje, zúročí schopnosti dotykového pera S Pen, predpokladá Sammobile.

S Pen bol až do začiatku tohto roka exkluzívnou záležitosťou smartfónov série Galaxy Note. Samsung vtedy predstavil Galaxy S21 Ultra, ktorý sa stal prvým zariadením radu Galaxy S kompatibilným s perom S Pen.

Samsung ešte pred koncom roka 2020 potvrdil, že funkcie z Galaxy Note začlení do ďalších zariadení. Konkrétnejší vtedy nebol, no zrejme sa môžeme spoľahnúť na to, že mal na mysli aj skladacie smartfóny.

Samsung Galaxy Z Fold 2

Použitie pera S Pen v zariadeniach so skladacou obrazovkou vyzerá jednoducho. Opak je však pravdou. Inžinieri museli vymyslieť spôsob, ako implantovať citlivý digitizér do flexibilného displeja. Ten sám o sebe nie dokonalý, spomedzi konkurencie je však asi najlepší.

Môže za to najmä technológia UTG (Ultra Thin Glass) – ultra tenkého skla, vďaka ktorej má ohybný displej svojimi vlastnosťami predsa len bližšie ku klasickým pevným zobrazovacím panelom. UTG by malo byť v Galaxy Z Fold 3 ešte odolnejšie a pevnejšie, na základe čoho znesie aj tlak hrotu dotykového pera.

Aktuálna správa len nahráva špekuláciám, ktoré hovoria, že Samsung skončí s vývojom vlajkových lodí Galaxy Note. Inovačnú štafetu majú namiesto nich prevziať práve mobilné zariadenia s flexibilnými obrazovkami. Mobilné portfólio výrobcu začína byť presýtené.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy Z Fold, Galaxy A, tablety Galaxy Tab… Samsung toho každoročne predstavuje dosť.

Či rad Galaxy Note tento rok skončí, vôbec nie je isté. Agentúra Reuters to síce naznačila, no nemenovaný predstaviteľ spoločnosti Samsung pre agentúru Yonhap News ozrejmil, že pre rok 2021 pripravujú uvedenie novej série zariadení Galaxy Note.

Ako to s Galaxy Note nakoniec dopadne sa dozvieme asi až niekedy koncom leta, resp. v auguste. Galaxy Z Fold 3 má do oficiálnej premiéry ešte ďaleko, dočkať by sme sa ho mohli v priebehu júna.

Porovnajte si ceny Samsung Galaxy S21 Ultra u slovenských predajcov:

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať