samsung galaxy note20 12 0

Rad Galaxy Note od Samsungu budúci rok skončiť nemusí, naznačuje čerstvá správa

Už pár týždňov sa špekuluje o budúcnosti smartfónov Samsung Galaxy Note. Zariadenia, ktorých súčasťou je známe pero S Pen, majú v budúcom roku skončiť.

Už pár týždňov sa hojne špekuluje o budúcnosti smartfónov Galaxy Note z dielne juhokórejského Samsungu. Zariadenia, ktorých súčasťou je známe pero S Pen, majú v budúcom roku skončiť.

Začiatkom tohto mesiaca o tom informovala agentúra Reuters, pričom sa odvolala na tri dôveryhodné zdroje. Čas a peniaze investované do vývoja Galaxy Note má Samsung presmerovať do skladacích smartfónov.

Niektoré funkcie, aj spolu s dotykovým perom S Pen, Samsung pre zmenu začlení do nového radu smartfónov Galaxy S, ktorý spoznáme v priebehu januára 2021. Konkrétne má byť podporou pre dotykové pero S Pen vybavený Galaxy S20 Ultra.

Pero by malo byť súčasťou špeciálneho krytu, nebude sa teda nachádzať priamo v zariadení. Aspoň to tvrdí nemecký portál Winfuture, ktorý zvykne disponovať spoľahlivými informáciami o ešte nepredstavených produktoch Samsungu.

samsung galaxy note20 22 0
Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Potvrdzuje to aj šéf mobilnej divízie Samsungu TM Roh, ktorý uviedol, že spoločnosť prinesie niektoré z „najobľúbenejších funkcií“ radu Galaxy Note do ďalších zariadení vo svojom portfóliu.

Podľa juhokórejskej spravodajskej agentúry Yonhap News ale vyjadrenie šéfa mobilnej divízie automaticky nedokazuje, že zariadenia Galaxy Note zaniknú. Naopak, v roku 2021 by sme mali spoznať nový Note.

Nemenovaný predstaviteľ spoločnosti Samsung pre agentúru Yonhap News ozrejmil, že pre rok 2021 pripravujú uvedenie novej série zariadení Galaxy Note.

Samsung vo vyjadrení pre The Verge síce potvrdil, že funkcie z Galaxy Note začlenia do ďalších zariadení, špekulácie o možnom zániku pôvodných S Pen smartfónov ale komentovať odmietol.

Bezprostredná budúcnosť smartfónov Galaxy Note je tak stále neistá, keďže si správy z posledných dní odporujú. Situáciu asi definitíve ozrejmí až oficiálne stanovisko výrobcu, ktorého sa však pravdepodobne tak skoro nedočkáme.

Samsung Galaxy Note – zrušiť, alebo nezrušiť?

Rad zariadení Galaxy Note môžeme považovať za ikonický. Prvý model výrobca predstavil na berlínskom podujatí IFA v roku 2011. Na tú dobu bol vybavený extrémne veľkou obrazovkou (5,3″) a doplnkom v podobe dotykového pera.

Vtedajšiu novinku zákazníci prijali kladne, Samsung preto pokračoval vo vývoji a každoročne predstavoval novú generáciu. Galaxy Note sa vyprofiloval ako prémiové „manažérske“ zariadenie pre náročných používateľov, čomu vždy zodpovedala maloobchodná cena a výbava.

galaxy note

V roku 2016 vznikol Galaxy Note 7, ktorý rezonoval po celom svete. A nebolo to kvôli jeho výnimočným schopnostiam. Smartfón sa prehrieval, čo neraz viedlo k požiarom a explóziám. Mohla za to nesprávna veľkosť batérie a nedostatok izolačného materiálu v útrobách zariadenia.

Samsung musel zastaviť predaj aj výrobu Galaxy Note 7 a zákazníkov vyzval, aby smartfóny v rámci celosvetovej zvolávacej akcie vrátili.

Smartfóny Galaxy Note sú v podstate jedinými na trhu, ktoré sú vybavené skutočne prepracovaným a praktickým dotykovým perom S Pen. V posledných rokoch vzniklo pár smartfónov, ktoré sú dodávané s dotykovým perom. Žiadny ale nedosahuje úroveň Galaxy Note.

V súčasnosti je mobilné portfólio Samsungu pestré. Ak si odmyslíme zariadenia nižších tried, k vlakovým Galaxy S a Galaxy Note pribudli skladacie smartfóny s ohybnými obrazovkami.

Rozdiel medzi tohtoročným Galaxy S20 Ultra a Note 20 Ultra sa javí ako minimálny. V prípade Note 20 Ultra to už vyzerá, že zákazník platí peniaze navyše len za to, aby dostal funkcie spojené s perom S Pen. Fotoaparáty, výkon, displej…úroveň je v oboch prípadoch rovnako vysoká.

Zariadenia s ohybnými obrazovkami predstavujú novú etapu v mobilnom priemysle a je jasné, že Samsung robí všetko preto, aby v tejto novo vzniknutej kategórii zažiaril. Napriek inováciám sú ale skladacie smartfóny stále skôr exotickou a nie zrovna najdokonalejšou záležitosťou.

Zlúčenie sérií Galaxy S a Galaxy Note do jednej v prospech skladacích zariadení môže mať zmysel, no možno neskôr. Staviť by sme si na to asi nestavili, ak by sme ale mali hádať, minimálne ešte jeden Galaxy Note v budúcom roku vznikne.

Total
5
Zdieľaní