Apple má problém: Užívatelia nových Macov s M1 sa sťažujú na rýchle opotrebenie SSD

V niektorých prípadoch má byť SSD opotrebovaný až na 10 % oficiálnej životnosti.

Apple má na krku ďalšie nepríjemné sťažnosti, tentokrát od užívateľov nových Macov s čipom M1. Problémom má byť veľmi rýchle opotrebenie SSD diskov, a to kvôli príliš rýchlemu zapisovaniu veľkého množstva dát, informuje server MacWorld.

Každá elektronika má svoju životnosť, a teda výnimkou nie sú ani SSD disky. Po čase sa na nich poznačí ich vek, a to predovšetkým vo forme straty pôvodnej špičkovej rýchlosti. Pochopiteľne, rýchlosť opotrebenia závisí od stupňa vyťaženia disku.

Životnosť SSD v Macoch s M1 môže byť až niekoľkonásobne kratšia

A práve v tom je problém. Disky v Macoch s M1 zapisujú príliš veľké množstvá dát v príliš krátkom čase, a teda miera opotrebenia enormne rastie. Predpokladá sa, že pri takomto využívaní môže byť životnosť disku až niekoľkonásobne kratšia než je bežné.

V niektorých prípadoch má byť SSD opotrebovaný až na 10 % oficiálnej životnosti, resp. maximálneho počtu zapísaných terabajtov, čo je pri pohľade na dátum vydania nových Macov priam gigantická hodnota.

MacBook Pro s M1
MacBook Pro

V čom je problém aktuálne nie je úplne jasné, nakoľko sa prvýkrát objavil len pár dní dozadu. Môže teda ísť aj o “jednoduchú” chybu softvéru, ktorú Apple bude môcť opraviť aktualizáciou. Aj opak však môže byť pravdou, a teda môže ísť aj o fatálnu, čiže neriešiteľnú chybu.

Na finálne závery je momentálne ešte priskoro. Viac sa dozvieme po príchode oficiálneho vyjadrenia spoločnosti.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať