snapdragon 865

Xiaomi a Realme naznačujú príchod Snapdragon 875, priameho konkurenta pre A14 Bionic

Aj keď čipset ešte nebol predstavený, spoločnosti ako Xiaomi či Realme už naznačujú blížiaci sa debut svojich produktov, ktoré bude poháňať.

Spoločnosť Apple pred pár dňami predstavila svoje najčerstvejšie produkty. Dočkali sme sa demonštrácie nielen nových Apple Watch či iPadov, ale i špičkového procesora A14 Bionic. Ide o vôbec prvý 5 nm čipset, ktorý nepochybne nájdeme aj vo výbave aktuálne pripravovaných iPhonov.

Teraz je na rade Qualcomm. Známy výrobca čipov pár mesiacov dozadu predstavil svoj vysoko výkonný Snapdragon 865+, vylepšenú verziu Snapdragon 865, ktorý poháňa drvivú väčšinu tohtoročných vlajkových lodí. To však nie je produkt, ktorým chce Qualcomm konkurovať Apple, konkrétne jeho novému A14 Bionic.

Táto významná úloha má pripadať chystanému Snapdragon 875, ktorý taktiež bude vyrábaný 5 nm procesom, a to spoločnosťou Samsung Semiconductor Company. Doraziť má v dvoch verziách, ktoré sa budú odlišovať architektúrou a tým pádom aj výkonom.

Aj keď čipset ešte nebol predstavený, spoločnosti ako Xiaomi či Realme už naznačujú blížiaci sa debut svojich produktov, ktoré bude poháňať. Prvé náznaky prišli len krátko po prezentácii Apple, píše publikácia Gizchina.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22 vraj príde o deň neskôr, podujatie sa má konať 9. februára

Všetko to začalo komentárom, ktorý Lu Weibeing, riaditeľ Redmi, venoval novému tabletu od Apple: “Tešíte sa na nové produkty s 5 nm procesormi?”

Druhý náznak prišiel od spoločnosti Realme. V príspevku, ktorý môžete nájsť nižšie, si možno všimnúť písmen “V” a “X”. Tie majú odkazovať na nové série smartfónov, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou bude poháňať Snapdragon 875.

via Gizchina

Čo sa týka Redmi, výrobca má v prvej štvrtine budúceho roku predstaviť nový Redmi K40 Pro. Je dosť možné, že Weibeing odkazoval práve na tento model. V prípade Xiaomi môžeme očakávať, že výrobca nový čip implementuje do budúcoročnej série vlajkových lodí, konkrétne do Mi 11 (alebo Mi 20). Jej predstavenie by sa malo konať v priebehu februára budúceho roku.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať