Apple iPad

Apple iPad 8. generácie OFICIÁLNE: Najlacnejší iPad je odteraz ešte lepší

Apple dnes predstavil niekoľko nových zariadení. Od Apple Watch 6 a Watch SE cez nový iPad Air až po aktualizáciu pre klasický 10,2-palcový iPad.

Apple dnes predstavil niekoľko nových zariadení. Od Apple Watch 6 a Watch SE cez nový iPad Air až po aktualizáciu pre klasický 10,2-palcový iPad. Najlacnejší tablet z dielne Apple dostal niekoľko dôležitých vylepšení. Predávať sa bude za približne 350 €.

Nový základný iPad poháňa procesor Apple A12, ktorý má v porovnaní s poslednou generáciou ponúknuť až dvojnásobný výkon. Apple takmer vôbec nezmenil konštrukciu, čo je podľa spoločnosti výhodou, keďže všetky puzdrá a príslušenstvo bude pasovať aj na nový model. Nemení sa ani podpora pre Apple Pencil 1. generácie.

Pochopiteľne, aj nový iPad bude bežať na najnovšom operačnom systéme iPadOS 14, ktorý bude pre majiteľov iPadov dostupný už zajtra, 16. septembra.

Apple iPad
Apple iPad má podporuje pre Apple Pencil 1. generácie

Bohužiaľ, Apple sa pri najlacnejšom iPade rozhodol nevyužiť oveľa užitočnejší USB-C port, ktorý firma nasadila do iPad Pro a nového iPad Air. Zákazníci sa tak budú musieť uspokojiť s Lightning konektorom. Klasický iPad, ako jeden z mála produktov v portfóliu Apple, aj naďalej disponuje okrúhlym domovským tlačidlom s Touch ID.

TIP REDAKCIE
Garmin predstavil hodinky Fenix 7, model Epix 2 osloví OLED displejom

Tablet bude dostupný v space gray, striebornom a zlatom prevedení. K dispozícii bude 32 GB a 128 GB verzia. Zvoliť si môžete aj verziu s LTE konektivitou, cena však bude vyššia. Predobjednávky začínajú už dnes, oficiálne do predaja vstúpi v piatok 18. septembra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať