iPhone X

Zlé správy pre fanúšikov Apple: Tohtoročné iPhony neponúknu 120 Hz displeje

Pripravované modely budú nabité špičkovými technológiami, ako tomu bolo aj po minulé roky. Žiaľ, v jednom smere až tak špičkové nebudú.

Apple už onedlho predstaví najnovšiu sériu svojich smartfónov iPhone 12. Nie je žiadnym tajomstvom, že pripravované modely budú nabité špičkovými technológiami, ako tomu bolo aj po minulé roky. Žiaľ, v jednom smere až tak špičkové nebudú.

Väčšina výrobcov sa v dnešnej dobe snaží do svojich smartfónov implementovať displeje s čo najvyššou obnovovacou frekvenciou. Na trhu sú dostupné modely s 90, 120 či dokonca až s 240 Hz panelom. Žiaľ, Apple sa k nim tento rok zrejme nepridá.

Dôvodom má byť batéria

S nie veľmi potešujúcou novinkou prichádza známy analytik Ming-Chi Kuo. Z jeho slov vyplýva, že záujemcovia o najnovšie iPhony môžu na 120 Hz displeje zabudnúť. Hlavným dôvodom má byť výdrž batérie.

Tvrdenie analytika bolo v podstate len posledným klincom do rakvy. Pred časom sme sa totiž dozvedeli, že výrobcovi chýbali špeciálne integrované obvody, ktoré sú potrebné na správnu funkcionalitu 120 Hz displejov. Tejto téme sme sa viac venovali v samostatnom článku.

TIP REDAKCIE
Hranicu 1 milióna bodov v AnTuTu prekonal ďalší smartfón, tentokrát od Realme

Čo táto správa znamená, je zrejme každému jasné. Tohtoročná séria iPhonov nebude disponovať displejmi s vyššou obnovovacou frekvenciou. Zákazníci sa tak budú musieť spokojiť so štandardnými 60 Hz.

Veci by sa však mali zmeniť s príchodom budúcoročných modelov, resp. s príchodom série iPhone 13. Ako píše server Gizchina, Apple vraj plánuje použiť displeje s technológiou LTPO, ktoré budú o 5 až 15 % úspornejšie ako tradičné LTPS OLED panely. Problémy s výdržou batérie sa tak stanú minulosťou.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať