Qualcomm údajne vyvíja nový čip pre vlajkové lode. Vyrábaný má byť 7 nm procesom

Nový čip vraj bude o niečo výkonnejší ako stále čerstvý Snapdragon 865+, no zároveň o niečo slabší ako pripravovaný Snapdragon 875.

Qualcomm údajne pracuje na novom čipe porovnateľnom so Snapdragon 865 či Snapdragon 865+. Podľa renomovaného informátora Digital Chat Station bude vyrábaný 7 nm procesom, pričom má pozostávať z jadier Cortex-A77 a Cortex-A55. Na novinku upozornila publikácia Gizchina.

Informátor taktiež verí, že nový čip bude o niečo výkonnejší ako Snapdragon 865+, no zároveň o niečo slabší ako pripravovaný Snapdragon 875. Žiaľ, o produkte aktuálne nie sú dostupné žiadne ďalšie informácie. Je však isté, že nejde o čip z radu SD 875.

Snapdragon 875, ktorý nájdeme v interiéri väčšiny budúcoročných vlajkových lodí, bude vyrábaný spoločnosťou Samsung Semiconductor Company, a to 5 nm procesom. Pôvodne sa o produkciu mala starať spoločnosť TSMC, no Samsung prebil jej ponuku. Dočkať sa máme dvoch verzií, štandardnej a vylepšenej, podobne ako pri tohtoročnej sérii.

Rozdielna architektúra

Aj keď budú čipsety spadať do jednej a tej istej série, v oblasti architektúry sa budú výrazne odlišovať. Zatiaľ čo štandardný model má ponúknuť štyri jadrá Cortex-A78, vylepšená verzia má byť vybavená veľkým jadrom Cortex-X1. V rámci výkonu na jedno jadro sa máme dočkať až 30-percentného zlepšenia.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

To však nie je všetko. Údajne totiž môžeme rátať aj s vysoko výkonným GPU jadrom, ktoré sa bude vyznačovať “šialene” vysokým taktom. Aké číslo si pod týmto pojmom máme predstaviť však zatiaľ nevieme.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať