snapdragon 865

Čipsety Snapdragon 875 od Qualcommu nakoniec vyrobí Samsung, nie TSMC

Spoločnosť Qualcomm nám koncom roka oficiálne predstaví novú generáciu špičkového mobilného čipsetu, ktorý je zatiaľ predbežne označený ako Snapdragon 875.

Spoločnosť Qualcomm koncom roka oficiálne predstaví novú generáciu špičkového mobilného 5G čipsetu, ktorý je zatiaľ predbežne označený ako Snapdragon 875.

Snapdragon 875 bude vyrobený 5 nm technológiou a nájdeme ho v útrobách značného množstva budúcoročných vlajkových smartfónov a tabletov, ktoré vzídu z produkcie rôznych výrobcov.

Podľa juhokórejských zdrojov je v tejto chvíli už rozhodnuté o výrobe nového čipsetu. Všetky čipsety Snapdragon 875 má vyrábať Samsung, presnejšie jeho divízia Samsung Semiconductor Company.

Samsung Semiconductor Company je najväčším výrobcom polovodičových komponentov na svete za posledných 20 rokov. Dohoda so spoločnosťou Qualcomm tak jeho pozíciu ešte viac upevní.

Snapdragon 875
Ilustr. foto.

Zdroje odhadujú, že Qualcomm za výrobu všetkých procesorov Snapdragon 875 zaplatí Samsungu od 850 miliónov do 1 miliardy dolárov. Je to prvý krát, čo polovodičová divízia Samsungu získala kontrakt na celý objem výroby.

Konkurenčný výrobca Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) údajne nedokázal prebiť ponuku Samsungu. TSMC vyrába okrem procesorov Snapdragon aj čipy pre Apple či Huawei.

TIP REDAKCIE
Existoval na Marse život? NASA prekvapivo prichádza s kurióznym objavom!

S čínskym výrobcom Huawei však TSMC spoluprácu ukončil, a to na základe sankcií americkej vlády. TSMC musí všetky objednávky od Huawei vybaviť do 14. septembra 2020.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať