Sony Xperia 5 II oficiálne: 120 Hz OLED displej, väčšia batéria a konektor pre slúchadlá

Japonský výrobca Sony prichádza po roku s novou generáciou smartfónu Xperia 5 II (Mark Two), ktorý je kompaktnejším zástupcom vlajkovej triedy.

Japonský výrobca Sony prichádza po roku s novou generáciou smartfónu Xperia 5 II (Mark Two), ktorý je kompaktnejším zástupcom vlajkovej triedy.

Sony Xperia 5 II sa po novom pýši 6,1-palcovým plochým OLED displejom s FHD+ rozlíšením, HDR a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Vzorkovacia frekvencia (odozva na dotyk) dosahuje 240 Hz.

Obrazovka nemá extrémne štíhle horizontálne okraje ako niektorá konkurencia, čo však nevadí. Dizajn je symetrický a neruší ho žiadny, pre niekoho nepekný zárez ani otvory pre selfie kamery.

Foto: Sony

Samotné telo, v ktorom je displej osadený, má tvar klasického obdĺžnika. Bočné hry sú pre pohodlnejšiu manipuláciu mierne zaoblené. Zariadenie odolá vode a prachu na úrovni normy IP65/68, prítomná je aj vrstva odolného skla Gorilla Glass 6.

Medzi výhody by sme určite zaradili nízku váhu a akceptovateľné rozmery. Smartfón váži 163 gramov a meria 158 x 68 x 8 milimetrov.

Sony Xperia 5 II

Nový smartfón od Sony poháňa čipset Snapdragon 865 s 5G pripojením, 8 GB operačná pamäť a 128/256 GB úložisko. Rozšíriť sa dá pomocou microSDXC kariet až o 1 TB (hybridný slot).

Napriek štíhlemu profilu sa v útrobách zariadenia nachádza relatívne veľká batéria s kapacitou 4000 mAh. 21 W adaptér (predávaný samostatne) ju na 50 percent kapacity nabije za 30 minút. Žiaľ, bezdrôtové nabíjanie chýba.

Foto: Sony

Nadšencov kvalitného zvuku potešia stereo reproduktory, 3,5 mm audio rozhranie a technológie High-Res Audio (DAC), Dolby Atmos či 360 Reality Audio.

Xperia 5 II sa nemusí hanbiť ani za svoj fotografický potenciál. Tri zadné fotoaparáty majú zhodné rozlíšenie 12 Mpx. Ten hlavný, 1/1,7″ snímač Exmor RS, disponuje clonou f/1.7, optickou a elektronickou stabilizáciou obrazu.

TIP REDAKCIE
Xiaomi chystá globálny debut MIUI 13: Predstavenie už o pár dní, vieme podrobnosti!

Druhý obrazový snímač Exmor RS o veľkosti 1/2,55″ zaznamená ultra široké fotografie pri svetelnosti f/2.2 (124° zorné pole, ekv. 16 mm ohnisková vzdialenosť). Do tretice tu máme menší (1/3,4″) senzor so svetelnosťou f/2.4 s 3x optickým priblížením.

Foto: Sony

Aj model Xperia 5 II si osvojil pár trikov z fotoaparátov Sony Alpha. Za pozornosť stojí hlavne prepracované automatické zaostrovanie na oči snímaného subjektu, osoby alebo zvieraťa, ktoré prebieha v reálnom čase.

Tvorbu dokonale ostrých záberov navyše podporuje schopnosť vyhotoviť až 20 fotografií za sekundu. Pro režim videa inšpirovaný kamerami CineAlta zaznamená 4K HDR video pri 24, 25, 30, 60 alebo dokonca 120 PFS pre spomalenie sekvencií.

Sony Xperia 5 II
Foto: Sony

Stabilizácia videa SteadyShot využíva 5-osovú optickú a súčasne elektronickú stabilizáciu. Objektívy fotoaparátov sú ošetrené antireflexnou povrchovou úpravou spoločnosti ZEISS.

Xperia 5 II podporuje okrem 5G pripojenia aj WiFi 6 či Bluetooth 5.1. Nechýba tiež NFC a snímač odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza v bočnom tlačidle. To okrem ovládačov hlasitosti susedí s ďalším tlačidlom, ktoré slúži pre okamžité spustenie digitálnej asistencie od Google. Smartfón pracuje s operačným systémom Android 10.

Sony Xperia 5 II sa dostane na európsky trh v priebehu 4. štvrťroka za cenu 899 eur v čiernej, modrej a sivej farbe, doplnil server TalkAndroid. Kompletný zoznam špecifikácií a vlastností nájdete na oficiálnej stránke produktu.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať