Qualcomm

Snapdragon 865+ oficiálne predstavený: Takt hlavného jadra prekonáva hranicu 3 GHz

Novinka oproti štandardnému modelu ponúka hneď niekoľko šikovných vylepšení, no najviac zrejme poteší vyššia rýchlosť, a to v oblasti CPU i GPU.

Drvivú väčšinu tohtoročných vlajkových lodí s Androidom poháňa špičkový čipset Snapdragon 865. To sa ale môže v najbližších mesiacoch mierne zmeniť, nakoľko spoločnosť Qualcomm predstavila svoj nový procesor, Snapdragon 865+, upozornil server Android Authority.

Novinka oproti štandardnému modelu ponúka hneď niekoľko šikovných vylepšení, no najviac zrejme poteší vyššia rýchlosť, a to v oblasti CPU i GPU.

Hlavné jadro Snapdragon 865+ ponúka takt 3,1 GHz, čo je citeľne viac oproti hlavnému jadru Snapdragon 865, ktorého taktovacia frekvencia dosahuje “len” 2,84 GHz. Spoločnosti sa tak oficiálne podarilo prelomiť 3 GHz bariéru.

O rýchlosť v rámci CPU je teda postarané. Ale čo GPU? Aj v tejto oblasti sa dočkáme nemalého zlepšenia. Zakomponovaný grafický čip Adreno 650 je totiž po novom údajne o až 10 % rýchlejší. O presnú taktovaciu frekvenciu sa s nami výrobca nepodelil.

Čipset ďalej ponúka vylepšenú bezdrôtovú konektivitu, za čo vďačíme technológii FastConnect 6900. To znamená, že disponuje podporou pre Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2.

TIP REDAKCIE
Samsung na domácom trhu dominuje, Galaxy Z Flip 3 prekonal všetky smartfóny

Ostatne Snapdragon 865+ ponúka tie isté možnosti ako pôvodný model. Konkrétne je reč o podpore pre 144 Hz obnovovaciu frekvenciu, natáčanie 8K videí, 200 Mpx fotoaparát, 5G a Quick Charge 4 Plus.

Zatiaľ nie je úplne isté, ktoré smartfóny poženie čerstvo predstavený čipset ako prvé. Zdroj však uvádza, že sa môže objaviť v interiéri prichádzajúceho Asus ROG Phone 3 či Legion Gaming Phone.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať