Microsoft ukazuje svoj Surface Duo, pripravovaný smartfón vybavený dvoma displejmi

Spoločnosť Microsoft údajne môže už čoskoro predstaviť svoj nový smartfón vybavený nie jedným, ale hneď dvoma displejmi. Debutovať má ako Surface Duo.

Spoločnosť Microsoft údajne môže už čoskoro predstaviť svoj nový smartfón vybavený nie jedným, ale hneď dvoma displejmi. Debutovať má ako Surface Duo, píše server Windows Latest.

O pripravovanom smartfóne, ktorý môžeme označiť ako skladací, sa aktuálne dozvedáme čerstvé a dosť podstatné informácie. Týkajú sa dizajnu i špecifikácií.

Dva displeje, jeden fotoaparát

Začneme dizajnom. Ten nám prostredníctvom príspevku na sieti Twitter priblížil Frank X. Shaw, viceprezident spoločnosti. Na snímke môžeme vidieť smartfón v ochrannom puzdre, na ktorom je položené inteligentné pero.

Zdroj: Frank X. Shaw – via Windows Latest

Zdroj uvádza, že môže ísť o Surface Slim Pen, ktoré má disponovať podporou pre bezdrôtové nabíjanie a technológiou N-trig, ktorá sľubuje špičkovú presnosť.

Jednou z najväčších zaujímavostí očakávaného produktu je, že zrejme nebude vybavený zadným fotoaparátom. Jeho úlohu tak bude s najväčšou pravdepodobnosťou plniť predný snímač.

Čo ponúkne výbava?

Prednú stranu Surface Duo budú pokrývať dva 5,6-palcové displeje, ktoré po skombinovaní ponúknu 8,3-palcov úžitkovej plochy. Panely zdieľajú priestor s 11 Mpx snímačom (f/2.0).

TIP REDAKCIE
Projekt DART odštartoval: NASA sa pokúša odkloniť asteroid a zachrániť tým zem

Pod kapotou sa má nachádzať čipset Snapdragon 855 od spoločnosti Qualcomm, ktorý bude spolupracovať so 6 GB operačnej pamäte. Interiér bude ďalej obsahovať aj 64/128/256 GB úložiska.

Po softvérovej stránke bude zariadenie pohánať Android 10, pričom zdroj uvádza, že sa dočká aj aktualizácie na Android 11.

Dorazí bez 5G, NFC a bezdrôtového nabíjania

Telefón však má aj svoje nevýhody, ako je napríklad absencia NFC, 5G konektivity či podpory pre bezdrôtové nabíjanie.

Všetky chýbajúce informácie ohľadom Surface Duo sa dozvieme počas oficiálneho predstavenia, ktoré by sa malo konať počas augusta.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať