Android 11 vyšiel v 2. beta verzii, finálna zostava bude dostupná 8. septembra

Používatelia smartfónov Google Pixel 2 až Pixel 4 si môžu nainštalovať operačný systém Android 11 v novej beta verzii. Beta 2, ako je táto verzia označená, prináša niekoľko vylepšení.

Používatelia smartfónov Google Pixel 2 až Pixel 4 si môžu nainštalovať operačný systém Android 11 v novej beta verzii. Beta 2, ako je táto verzia označená, prináša niekoľko vylepšení.

Zväčša len opravujú chyby a zlepšujú celkovú stabilitu systému. Pribudlo ale aj pár zmien vzhľadu užívateľského prostredia, upravená funkčnosť gest alebo správne zobrazovanie klávesnice, ktoré v predchádzajúcej beta verzii nepracovalo korektne.

AndroidPolice navyše odhalil, že Google uvoľní finálnu, stabilnú verziu operačného systému Android 11 8. septembra 2020. Informácia padla vo video prezentácii Smart Home Summit, ktorú Google zverejnil na YouTube. Po krátkom čase ale video z obehu stiahol. Údaj ale pozornosti technologickej verejnosti neunikol.

Android 11
Foto: AndroidPolice

Do 8. septembra by mala byť vydaná ešte jedna beta verzia operačného systému Android, ktorá už bude mať veľmi blízko k tej finálnej. Aj keď možnosť inštalácie beta verzie systému sprístupnilo pár výrobcov tretích strán (Oppo, Xiaomi, OnePlus), určená je primárne vlastníkom referenčných modelov Pixel 2 a novších.

Kto používa zariadenia Samsung, Huawei a pod., bude musieť aj tak počkať, kým ich výrobcovia prispôsobia svoje užívateľské prostredia podmienkam a schopnostiam nového OS Android 11.

Nejaký čas to bude trvať, ako sme si už za posledné roky zvykli. Aktualizácie ako prvé obdržia vlajkové lode a zariadenia, ktoré boli predstavené v posledných mesiacoch. Aj keď sa niektorí výrobcovia polepšili, aktualizačné tempo nie je ani zďaleka také svižné, ako by sme si želali.

Napríklad Huawei už oznámil, že v treťom štvrťroku predstaví nové rozhranie EMUI 11. Postavené má byť práve na novom OS Android 11. Počas predstavenia by sme sa mali zároveň dozvedieť, ktoré modely smartfónov dostanú aktualizáciu ako prvé.