OnePlus chystá lacnejší smartfón: K predstaveniu má dôjsť už 10. júla

Očakávaná novinka strednej triedy bude spočiatku dostupná len na území Indie. S postupom času by sa však mala dopracovať aj do Severnej Ameriky a Európy.

Nedávno sme informovali, že spoločnosť OnePlus sa chce opäť vrátiť ku svojim koreňom, a teda znovu začať s produkciou a predajom lacnejších zariadení. Jej prvým krokom týmto smerom má byť smartfón OnePlus Z.

Očakávaný model mnohí označujú aj ako odľahčenú verziu pomerne nedávno predstaveného OnePlus 8. Smartfón sa pred pár dňami dokonca objavil v známom benchmarku, vďaka čomu sme sa dozvedeli, že dorazí s čipsetom Snapdragon 765G, 12 GB operačnej pamäte a operačným systémom Android 10. Dnes už vďaka redaktorom z Android Central vieme aj to, kedy debutuje.

V nedávnom článku zameranému na špecifikácie OnePlus Z sme spomenuli, že očakávaný kúsok nám bude predstavený počas júla. Teraz sme však opäť o trochu múdrejší, keďže vieme, že jeho oficiálne predstavenie sa s najväčšou pravdepodobnosťou udeje 10. júla v Indii. Síce nejde o oficiálne prehlásenie spoločnosti, no server uvádza, že informácia pochádza od dôveryhodného zdroja. Musíme ale poznamenať, že tento dátum sa kvôli situácii spojenej s koronavírusom ešte môže zmeniť.

Očakávané špecifikácie a cena OnePlus Z: Kde je pravda?

Vyššie sme spomenuli, že sa OnePlus Z nedávno objavil v prostredí renomovaného benchmarku Geekbench. Ten uvádzal, že smartfón ponúkne čipset Snapdragon 765G a 12 GB RAM. Zdroj však spomína prítomnosť len 6 GB operačnej pamäte RAM.

TIP REDAKCIE
Samsung vydal Expert RAW, novú aplikáciu pre Galaxy S21 Ultra

Ostatne má smartfón ponúknuť 6,55-palcový AMOLED displej s rozlíšením 90 Hz, 128 GB interného úložiska a trojicu fotoaparátov pozostávajúcu zo 48 Mpx hlavného, 16 Mpx širokouhlého a 2 Mpx makro snímača.

Čo sa týka ceny, podľa webu XDA-Developers sa smartfón v Indii môže predávať za približne 330 dolárov, čo v prepočte vychádza na 292 eur.

Treba si však uvedomiť, že od predstavenia OnePlus Z nás stále delí ešte niečo vyše mesiaca, čo znamená, že sa môže zmeniť nielen dátum debutu, ale aj špecifikácie, keďže zatiaľ môžeme pracovať len so špekuláciami a tvrdeniami od informátorov.

Neskôr aj v Európe

Očakávaná novinka strednej triedy teda bude spočiatku dostupná len na území Indie, pričom s postupom času by sa spolu s ostatnými lacnejšími produktami mala dopracovať aj do Severnej Ameriky a Európy.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať