Cenovo dostupnejší OnePlus Z ponúkne Snapdragon 765G a 12 GB RAM, naznačuje benchmark

Slušné špecifikácie za slušnú cenu.

1
Foto: OnePlus

Spoločnosť OnePlus nám má už čoskoro priniesť OnePlus Z, smartfón, prostredníctvom ktorého sa aspoň sčasti vráti ku svojim koreňom. Reč je o smartfónoch s výkonom priblížujúcim sa k úrovni vlajkových lodí, avšak za oveľa priaznivejšiu sumu.

Ako píše server 91Mobiles, publikácia MySmartPrice spozorovala OnePlus Z v renomovanom benchmarku Geekbench. Ten nám viac-menej potvrdzuje, že smartfón ponúkne čipset Snapdragon 765G, 12 GB operačnej pamäte RAM a operačný systém Android 10.

OnePlus Z, ktorý mnohí berú aj ako OnePlus 8 Lite, v prostredí benchmarku získal 612 (na jedno jadro) a 1 955 (na viac jadier) bodov, čo je priamy náznak toho, že nepôjde o prémiovú vlajkovú loď. Pôjde skôr o prémiový smartfón strednej triedy, ktorý bude zrejme disponovať s podporou 5G sietí.

Geekbench (via 91Mobiles)

OnePlus Z: Ostatné očakávané špecifikácie

Čo sa týka ostatných špecifikácií, o tých zatiaľ môžeme len polemizovať. Hovorí sa však, že OnePlus Z bude vybavený 6,4-palcovým FHD+ AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, z ktorého si časť uchmatne kruhový výrez pre selfie fotoaparát. Interiér má okrem čipsetu a obrovskej pamäte RAM obsahovať aj 4 000 mAh batériu s podporou pre 30 W rýchlonabíjanie. Zadná strana má byť domovom pre trojicu fotoaparátov na čele so 48 Mpx snímačom. Asistovať mu má 16 Mpx a 12 Mpx senzor.

Čo sa týka debutu, očakávaný lacnejší smartfón od OnePlus by sa nám mohol ukázať už počas júla v Indii, kde sa začne predávať za približne 413 EUR.