Cenovo dostupnejší OnePlus Z ponúkne Snapdragon 765G a 12 GB RAM, naznačuje benchmark

Spoločnosť OnePlus nám má už čoskoro priniesť OnePlus Z, smartfón, prostredníctvom ktorého sa aspoň sčasti vráti ku svojim koreňom.

Spoločnosť OnePlus nám má už čoskoro priniesť OnePlus Z, smartfón, prostredníctvom ktorého sa aspoň sčasti vráti ku svojim koreňom. Reč je o smartfónoch s výkonom priblížujúcim sa k úrovni vlajkových lodí, avšak za oveľa priaznivejšiu sumu.

Ako píše server 91Mobiles, publikácia MySmartPrice spozorovala OnePlus Z v renomovanom benchmarku Geekbench. Ten nám viac-menej potvrdzuje, že smartfón ponúkne čipset Snapdragon 765G, 12 GB operačnej pamäte RAM a operačný systém Android 10.

OnePlus Z, ktorý mnohí berú aj ako OnePlus 8 Lite, v prostredí benchmarku získal 612 (na jedno jadro) a 1 955 (na viac jadier) bodov, čo je priamy náznak toho, že nepôjde o prémiovú vlajkovú loď. Pôjde skôr o prémiový smartfón strednej triedy, ktorý bude zrejme disponovať s podporou 5G sietí.

Geekbench (via 91Mobiles)

OnePlus Z: Ostatné očakávané špecifikácie

Čo sa týka ostatných špecifikácií, o tých zatiaľ môžeme len polemizovať. Hovorí sa však, že OnePlus Z bude vybavený 6,4-palcovým FHD+ AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, z ktorého si časť uchmatne kruhový výrez pre selfie fotoaparát. Interiér má okrem čipsetu a obrovskej pamäte RAM obsahovať aj 4 000 mAh batériu s podporou pre 30 W rýchlonabíjanie. Zadná strana má byť domovom pre trojicu fotoaparátov na čele so 48 Mpx snímačom. Asistovať mu má 16 Mpx a 12 Mpx senzor.

TIP REDAKCIE
Samsung bojuje proti kríze: Za 15 miliárd € chce v Texase postaviť továreň na čipy

Čo sa týka debutu, očakávaný lacnejší smartfón od OnePlus by sa nám mohol ukázať už počas júla v Indii, kde sa začne predávať za približne 413 EUR.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať