Google+ čaká definitívny koniec, sociálnu sieť čoskoro nahradí Google Currents

Blíži sa definitívny koniec služby Google+. Existujúci užívatelia budú po 6. júli automaticky presunutí na Google Currents.

Mnohí z vás si isto pamätajú Google+, sociálnu sieť, ktorá sa počas svojej existencie netešila zrovna vysokej popularite. To sa jej nakoniec aj stalo osudným, pričom 2. apríla 2019 bola odstavená z prevádzky. Tento krok sa však týkal len verejnosti. G Suite verzia siete určená pre komunikáciu v prostredí firiem totiž funguje dodnes.

Ako však informuje server 9toGoogle, aj tento variant Google+ čaká neodvratný koniec. Sociálnu sieť má totiž už 6. júla kompletne nahradiť Google Currents.

Existujúci užívatelia Google+ budú automaticky presunutí na novú sieť s vylepšeným dizajnom a funkciami. Google Currents má slúžiť ako komunikačná a informačná služba medzi zamestnancami a zamestnávateľmi. Členovia si budú môcť medzi sebou rýchlo a jednoducho vymieňať svoje nápady, pričom sa im takmer okamžite môže dostať spätnej väzby.

Zdroj: gsuite.google.com

Funkcionalita siete bude fungovať na pomerne bežnom princípe. Príspevky budú môcť byť zoradené podľa relevantnosti či chronologicky, zatiaľ čo príspevky od vedenia spoločnosti môžu byť označené ako prioritné, a teda budú vždy na očiach. Členovia medzi sebou môžu zdieľať snímky, odkazy, ankety a taktiež aj obsah z Google Drive.

TIP REDAKCIE
NAŽIVO: Sledujte tento livestream a získajte 30 % zľavu na hodinky Galaxy Watch 4!
Zdroj: gsuite.google.com

Ako sme už uviedli vyššie, nová sieť bude uvedená do prevádzky presne 6. júla. Ak sa po tomto dátume rozhodnete do adresového riadka zadať plus.google.com, budete automaticky presmerovaní na stránku currents.google.com.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať