OnePlus Z sa blíži: Novinka má byť priamym konkurentom pre iPhone SE a Pixel 4a

Pripravovaný OnePlus Z má byť prémiovým smartfónom strednej triedy, čo znamená, že bude priamym konkurentom pre nový iPhone SE a pripravovaný Pixel 4a.

Spoločnosť OnePlus sa chce vrátiť ku svojim koreňom a opäť začať s produkciou lacnejších smartfónov. Táto pre mnohých potešujúca novinka prišla priamo zo strany šéfa spoločnosti, ktorý týmto spôsobom zrejme prezradil blížiaci sa debut smartfónu OnePlus Z, informuje server Tom’s Guide.

Značku OnePlus si v minulosti mnohí spájali s pojmom “zabijak vlajkových lodí”. Tento titul si zaslúžila vďaka svojim prémiovým smartfónom, ktoré sa po výkonnostnej stránke takmer rovnali vlajkovým lodiam, no stáli oveľa menej peňazí. Od tejto stratégie však spoločnosť v priebehu posledných rokov výrazne odbočila, čoho dôkazom sú produkty ako OnePlus 7 Pro či OnePlus 8 Pro.

Pripravovaný OnePlus Z by však mohol byť spomenutým krokom späť. Má ísť o prémiový smartfón strednej triedy, čo znamená, že bude priamym konkurentom pre nový iPhone SE a pripravovaný Pixel 4a.

Čo prinesie OnePlus Z/OnePlus 8 Lite?

O OnePlus Z sa hovorí aj ako o OnePlus 8 Lite, teda odľahčenej verzii štandardného OnePlus 8. Má ponúknuť 6,4-palcový OLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, pod ktorým svoje miesto zaujme čipset Snapdragon 765G. A áno, v základnej výbave je aj podpora 5G sietí.

TIP REDAKCIE
Kladný záporák? Vedci objavili čiernu dieru, ktorá vytvára nové hviezdy

Na zadnej strane sa očakáva prítomnosť zostavy 3 foťákov, avšak zatiaľ s neznámymi rozlíšeniami. Kombinácia týchto a ešte ďalších neuvedených komponentov má vychádzať na približne 499 amerických dolárov, a teda okolo 450 eur.

Na základe špecifikácií a predajnej ceny ho môžeme prirovnať skôr k iPhone SE ako k Pixel 4a. Očakávaný smartfón od Google bude o niečo slabší, no bude sa predávať za výrazne nižšiu sumu. OnePlus Z však má šancu prekonať v oblasti fotoaparátov.

V Indii sa môže objaviť už počas júla

OnePlus Z zrejme uzrie svetlo sveta na území Indie, pričom “neskôr” sa má spolu s ďalšími lacnejšími produktami dopracovať aj do Severnej Ameriky a Európy.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať