Fortnite Android

OnePlus 8 sú jedinými smartfónmi, ktoré zvládnu hru Fortnite so snímkovaním 90 FPS

Fanúšikovia nesmierne populárnej hry Fortnite majú teraz dobrý dôvod na to, aby si zaobstarali jeden z najnovších modelov OnePlus 8 alebo OnePlus 8 Pro.

Fanúšikovia nesmierne populárnej hry Fortnite majú teraz dobrý dôvod na to, aby si zaobstarali jeden z najnovších modelov OnePlus 8 alebo OnePlus 8 Pro.

Tieto dva smartfóny sú totižto zatiaľ jediné, ktoré dokážu spustiť hru Fortnite s podporou plynulejšieho snímkovania 90 FPS. Výrobca to docielil vďaka spolupráci s Epic Games, spoločnosťou, ktorá za hrou Fortnite stojí.

Novinku oznámili na sociálnej sieti Twitter a v komunitnom fóre OnePlus.

GameSpot pripomína, že Fortnite s vyššími frekvenciami obnovenia podporuje okrem modelov OnePlus 8 a 8 Pro aj iPad Pro, ktorý je vybavený 120 Hz LCD obrazovkou.

V prípade zariadení od OnePlus sa podarilo dosiahnuť plynulejšie snímkovanie vďaka výkonu čipsetu Snapdragon 865 a optimalizácii, ktorú zase pripravili vývojári z Epic Games.

Foto: OnePlus

Hráči hry Fortnite ale musia počítať aj s istými obmedzeniami. Hra bude bežať v natívnom rozlíšení 2400 x 1080 pixelov, no jej grafika sa automaticky nastaví na nízku. Hra teda bude bežať plynulejšie, no jej vizuálne prevedenie si pohorší.

Okrem toho treba brať na zreteľ vyššiu spotrebu energie a teda kratšiu výdrž na jedno nabitie. Je možné, že sa zariadenia pod takouto záťažou zahrejú, čo opäť nemusí byť príjemné.

Používatelia starších modelov, menovite OnePlus 7/7 Pro a OnePlus 7T/7T Pro, si užijú hru Fortnite pri maximálnom 60 FPS. Po novom ju bude možné nainštalovať priamo z aplikácie Game Space, ktorá je súčasťou každého zariadenia tejto značky.