Google začal predávať Pixel Buds: Novinka šliape na krk tým najlepším kúskom

Spoločnosť Google predstavila pred tromi rokmi slúchadlá Pixel Buds, ktoré síce boli bezdrôtové, čo sa pripojenia týka, no spájal ich remienok okolo krku.

Spoločnosť Google predstavila pred tromi rokmi slúchadlá Pixel Buds, ktoré síce boli bezdrôtové, čo sa pripojenia týka, no spájal ich remienok okolo krku. Teraz prichádza s novým modelom, ktorý je plne bezdrôtový. 

Slúchadlá Pixel Buds majú osobitý vzhľad a rad praktických funkcií, na ktorých si dal výrobca záležať. Odradiť ale môže vyššia cena, za ktorú zákazník nedostane aktívne potláčanie okolitého hluku.

Dizajn slúchadiel bol navrhnutý pre čo najpohodlnejšie nosenie. Majú ideálny tvar, vymeniteľné náušnice a prieduch, ktorý eliminuje nepríjemný pocit tlaku v ušiach. Aj keď slúchadlá nemajú aktívne potláčanie hluku, poskytujú aspoň pasívnu úroveň odhlučnenia podporovanú softvérom.

Foto: Google

Inteligentný softvér upraví zvuk podľa okolia. Napríklad zníži hlasitosť pri stupe do miestnosti, alebo naopak, hlasitosť zvýši na rušnej ulici. Integrované mikrofóny čiastočne odhlučnia okolie pri hlasových hovoroch, ktoré by mali byť čisté a jasné.

Čo sa týka samotnej reprodukcie, do tela slúchadiel s váhou 5,3 gramu sa vtesnali 12 mm meniče, ktoré sľubujú vysoko kvalitný zvuk v celom rozsahu, od výšok až po hlboké basy. Slúchadlá sú odolné na úrovni krytia IPX4.

Na jedno nabitie vydržia hrať 5 hodín (2,5 hod. pri hlasových hovoroch), resp. 24 hodín, ak zohľadníme nabíjanie v puzdre (12 hod. pri hlasových hovoroch). Puzdro samotné sa nabíja cez USB C alebo bezdrôtovo cez univerzálny Qi štandard.

TIP REDAKCIE
Disney+ prichádza na Slovensko, služba odštartuje v lete
Foto: Google

Keďže ide o slúchadlá od Google, po ruke je priama dostupnosť digitálnej asistencie. Pre jej aktiváciu stačí podržať prst na dotykovej ploche slúchadiel. Posúvaním a ťukaním po slúchadlách dokážete meniť hlasitosť, prepínať skladby a tak podobne. Prítomný je dokonca virtuálny tlmočník v reálnom čase.

Okamžité spojenie so smartfónmi (Bluetooth 5.0), prioritne s modelmi Google Pixel, zabezpečí technológia Fast Pair. Slúchadlá je ale prirodzene možné spojiť s akýmkoľvek mobilným zariadením s Bluetooth 4.0+ a vyšším.

Slúchadlá sú dostupné v 4 farebných prevedeniach: Foto: Google

Cena? 179 amerických dolárov, ako udáva oficiálna stránka spoločnosti Google. Pri prípadnej európskej dostupnosti bude cena vyššia, keďže sa k nej pripočíta daň a ďalšie náklady.

Hardvérové produkty od Google nie sú na našom trhu silne etablované, kto však bude chcieť vlastniť relatívne jedinečné bezdrôtové slúchadlá, mal by sa k nim vedieť dostať. Silnú konkurenciu vidíme hlavne v modeloch AirPods od Apple a Galaxy Buds+ od Samsungu.

Zabúdať netreba ani na vlajkovú loď Sony, slúchadlá WF-1000XM3, či dostupnejšie FreeBuds 3 od Huawei.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať