WF-1000XM3

Štuple za 250 €: Sony WF-1000XM3 nie sú pre každého

Minulý rok sme testovali slúchadlá Sony WH-1000XM3, ktoré nás očarili kvalitnou reprodukciou a vynikajúcou technológiou pre potláčanie okolitého hluku.

Minulý rok sme testovali slúchadlá Sony WH-1000XM3, ktoré nás očarili kvalitnou reprodukciou a vynikajúcou, či rovno bezkonkurenčnou technológiou pre potláčanie okolitého hluku.

Japonské Sony teraz vyrukovalo s novými bezdrôtovými slúchadlami do uší, teda takzvanými štupľami, ktoré využívajú totožnú technológiu pre potláčanie hluku ako model WH-1000XM3 (procesor QN1e s HD NC ). Nie je preto prekvapením, že okamžite zaujali audio nadšencov.

Sony nekladie dôraz na fonetické názvy svojich audio produktov a nové slúchadlá sú jednoducho označené ako Sony WF-1000XM3. Ich členitejší dizajn vyzerá zaujímavo a má aj funkčný dôvod. Podlhovasté telo napomáha lepšej rezonancii basov.

WF-1000XM3
Foto: Sony

Povrch slúchadiel je kapacitný. Reaguje na dotyky a gestá, ktorými môžete ovládať nastavenie hlasitosti, vypnutie/zapnutie prehrávania či prepínanie skladieb. Každé zo slúchadiel váži menej ako 9 gramov. Kompletný balíček aj s puzdrom pre dobíjanie váži asi 77 gramov.

Sony WF-1000XM3
Foto: Sony

Funkcia Adaptive Sound Control vníma okolie poslucháča a zvýrazní zvuky, ktoré môžu byť dôležité. Človek sa v priestore neorientuje len podľa zraku, ale aj sluchu. Trúbenie auta, hlásenie na stanici, ktoré oznamuje prichádzajúci vlak…tieto a ďalšie dôležité zvuky z okolia slúchadlá pustia do uší užívateľa.

sony WF-1000XM3
Foto: Sony

Vzhľadom na prémiový charakter slúchadiel nie je prekvapením spojenie pomocou technológie Bluetooth 5.0, mobilná aplikácia Headphones Connect s rôznymi nastaveniami, výkonné 6 mm meniče alebo Digital Sound Enhancement Engine HX – technológia, ktorá zvyšuje kvalitu komprimovaných digitálnych hudobných súborov.

sony WF-1000XM3
Foto: Sony

Slúchadlá vydržia hrať na jedno nabitie so zapnutým aktívnym potláčaním hluku 6 hodín. V magnetickom puzdre sa dajú nabiť 3 krát. Celkovo tak užívateľ získa 24-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Puzdro sa pochopiteľne dobíja cez rozhranie USB C. 10 minút na nabíjačke stačí na 90-minútovú reprodukciu.

Azda jediná relatívny chyba slúchadiel? Vysoká cena. Podľa oficiálnej stránky výrobcu sa budú Sony WF-1000XM3 predávať za 250 EUR. Samozrejme, nikto neočakáva, že budú takéto slúchadlá lacné. Vážni záujemcovia ale budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka.