AirPods Pro idú na dračku, Apple chce zdvojnásobiť produkciu

Horúci produkt.

1
airpods pro

Spoločnosť Apple predstavila koncom októbra nové bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro, ktoré majú nový, lepší dizajn, aktívne potláčanie okolitého hluku a relatívne vysokú cenu 279 €.

Zákazníci spoločnosti Apple sú známi svojou lojalitou, čo nakoniec dokazujú aj hodinky Apple Watch, ktoré sú bezkonkurenčne najpredávanejšie. Vyzerá to, že v podobných stopách kráčajú aj bezdrôtové slúchadlá. Podľa analytikov ide o najrýchlejšie rastúci produkt výrobcu Apple.

Ekonomický portál asia.nikkei.com informuje, že Apple chce navýšiť produkciu slúchadiel AirPods Pro na dvojnásobok. Mierne navýšenie výroby sa má týkať aj slúchadiel AirPods s puzdrom s bezdrôtovým nabíjaním.

apple
Foto: Apple

Slúchadlá AirPods Pro vyrába pre Apple partner Luxshare-ICT, ktorý prevádzkuje v Číne dva výrobné závody. Za mesiac dokážu vychrliť 1 milión slúchadiel. Apple by chcel, aby produkovali až 2 milióny kusov mesačne. Bežné AirPods vyrába spoločnosť GoerTek pôsobiaca vo Vietname.

Podľa serveru Bloomberg by mohol Apple do konca roka predať 60 miliónov bezdrôtových slúchadiel. Analytik Jeff PuGF Securities odhaduje, že v roku 2020 predá až 80 miliónov bezdrôtových slúchadiel AirPods.

apple
Foto: Apple

V budúcnosti by predaj bezdrôtových slúchadiel mohol byť dokonca porovnateľný s predajom smartfónov iPhone, kedy by dosiahol úroveň 200 miliónov predaných slúchadiel ročne. Bezdrôtové slúchadlá sú čoraz obľúbenejšie vo všeobecnosti.

Nové modely tento rok predstavilo hneď niekoľko výrobcov s cieľom pokryť rastúci dopyt. Zaujali napríklad slúchadlá Sony WF-1000XM3 so špičkovým potláčaním okolitého hluku, ktoré je v podaní Sony považované za najlepšie. Ich cena je však podobne vysoká.