Najväčší štart mobilnej hry vôbec: Call of Duty Mobile má za prvý týždeň už 100 miliónov stiahnutí

Call of Duty: Mobile má za sebou epický prvý týždeň, za ktorý si herný titul stiahlo viac hráčov, než ktorúkoľvek inú hru.

Call of Duty: Mobile má za sebou epický prvý týždeň, za ktorý si herný titul stiahlo viac hráčov, než ktorúkoľvek inú hru, vychádza zo správy analytickej spoločnosti Sensor Tower. Novinka mala za prvý týždeň dosiahnuť úroveň 100 miliónov stiahnutí.

Dielo šikovných programátorov zo štúdia Tencent tak hravo prekonáva aj hry ako PUBG Mobile či Fortnite, ktoré si za prvý týždeň stiahlo 28, resp. 22,5 milióna ľudí. Je však nutné dodať, že pri PUBG Mobile sa vývojári rozhodli hru uvoľňovať postupne, Fortnite bol zas spočiatku dostupný len na iOS zariadeniach.

Tak či onak, Call of Duty: Mobile má za sebou pôsobivý štart, ktorý sa zopakovať nepodarí len tak hociktorej inej hre. Zároveň treba upozorniť na fakt, že hra zatiaľ nie je dostupná v Číne, ktorá predstavuje obrovský trh a je známa vášňou tamojších hráčov. Hrou s najväčším počtom stiahnutí za 1 týždeň bol do minulého týždňa Mario Kart Tour90 miliónmi stiahnutí.

TIP REDAKCIE
Poznámky Alberta Einsteina ku teórii relativity vydražili za rekordnú cenu: Predali sa za 11,6 milióna eur

Väčšinu hráčov, až 55,7 %, tvoria hráči na iOS platforme, ktorí sú zodpovední za 53 % všetkých in-app nákupov v hodnote 17,7 milióna dolárov. Najväčšími ťahúňmi sú Spojené štáty americké, ktoré sú zodpovedné za 16,9 % všetkých stiahnutí, no až za 43,1 % všetkých zárobkov.

Ako sme spomenuli vyššie, Call of Duty: Mobile pod taktovkou Activision vyvíja herné štúdio TiMi patriace spoločnosti Tencent. Šikovní vývojári pracujú z čínskeho Šen-čenu. Štúdio TiMi má za sebou úspešné tituly ako hru Honor of Kings (na štýl League of Legends), ktorá je podľa niektorých metrík najpopulárnejšou hrou na svete. Začiatkom tohto roka mala hra na konte tržby vo výške viac ako 4,2 miliardy dolárov. Je však možné, že už vtedy boli tržby podstatne vyššie.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať