modern warfare

Activision vraj chystá remaster prvých dvoch Call of Duty. Ráta sa aj s expanziou na Nintendo Switch

Okrem toho sa hovorí aj o expanzii hernej série na platformu Nintendo Switch. Táto špekulácia sa objavila krátko po potvrdení akvizície Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft.

Call of Duty nepochybne patrí medzi najlegendárnejšie herné série, ktoré kedy vyšli. Poznajú ju nielen mladšie, ale aj staršie generácie, pričom mnohí za jednotlivými titulmi strávili tisícky hodín. Mnohých preto veľmi nepotešila hypotéza, že nové diely by už nemuseli vychádzať každý rok, ako tomu bolo doposiaľ.

Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať ako zlá správa, treba sa pozrieť aj na druhú stranu mince. Ak by sa cyklus zmenil z ročného na dvojročný, hry by mali viac času na vývoj, čím by sa minimalizovalo riziko potenciálnych chýb, a taktiež by získali viac času na uchytenie sa.

A navyše, ak sa tak naozaj stane, herné štúdio si pre komunitu zrejme nachystá plnohodnotnú kompenzáciu. Ako píše český server SPITE.cz odvolávajúc sa na informátora RalphsValve, Activision môže medzery medzi jednotlivými dielmi vyplniť remastermi starších dielov, spočiatku vraj prvých dvoch.

TIP REDAKCIE
Zelená doprava na Slovensku: Na ceste sú ďalšie vodíkové autobusy!

Call of Duty na Nintendo Switch?

Okrem toho sa hovorí aj o expanzii hernej série na platformu Nintendo Switch. Táto špekulácia sa objavila krátko po potvrdení akvizície Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft, o ktorej sme vás podrobne informovali v samostatnom článku.

Ktoré tituly sa na konzolu dopracujú ako prvé? To zatiaľ nevieme, no jedno isté – takáto expanzia pre štúdio predstavuje vysoký potenciálny zisk, nakoľko sa do dnešného dňa predalo už viac ako 103 miliónov kusov konzoly Nintendo Switch, píše Nintendo Life.