Kyle 'Bugha' Giersdorf

Mladý aj úspešný: 16-ročný Američan si vďaka hre Fortnite zarobil 2,7 milióna €

Svet má prvého šampióna v populárnej battle royale hre Fortnite. Stal sa ním Kyle ‘Bugha’ Giersdorf, ktorý má iba 16 rokov a žije v USA.

Svet má prvého šampióna v populárnej battle royale hre Fortnite. Stal sa ním Kyle ‘Bugha’ Giersdorf, ktorý má iba 16 rokov a žije v Spojených štátoch amerických. Úspech mu zabezpečil rozprávkovú výhru, pretože si so sebou odniesol domov až 3 milióny dolárov, čiže asi 2,7 milióna eur.

Turnaj prebehol na štadióne v New Yorku a zúčastnili sa ho súčasní aj bývalí profesionáli, ale aj amatéri. Za organizáciou stáli tvorcovia titulu, pretože ho chcú pretlačiť do sveta elektronického športu. A aby sa im to čo najskôr podarilo, vyčlenili pre túto iniciatívu slušnú kôpku peňazí.

“Slová to nedokážu vyjadriť. Som nesmierne šťastný. Všetko, čo som spravil počas grindu, sa nakoniec oplatilo a je to jednoducho šialené,” uviedol na margo víťazstva len 16-ročný Kyle.

Mladý Američan dominoval nad svojimi súpermi už od samotného začiatku, informuje CNN. Dokázal si poradiť s každým jedným typom hráča, vďaka čomu bol onedlho vo finále. S prehľadom nadobudol 59 bodov a stal sa tak súčasťou nového rekordu. 2,7 milióna eur zatiaľ nevyhral v eSport turnaji ani jeden jednotlivec.

Druhé miesto obsadil Harrison “Psalm” Chang, bývalý profesionálny hráč MOBA titulu Heroes of the Storm a tretie miesto zas Shane “Epikwhale” Cotton. Prvý si odniesol 1,6 a druhý 1,07 milióna eur.