Call of Duty Warzone

Call of Duty: Warzone zamieri aj do smartfónov, potvrdzuje Activision

Call of Duty: Mobile zožal úspech. Titul Warzone ho môže zopakovať.

Call of Duty: Warzone je v súčasnosti jednou z popredných hier zo žánrového balíčka Battle Royale. Dostupná je zadarmo a jej pôsobiskom sú počítačové zostavy a konzoly. Pri nich to však neskončí, titul sa dostane aj do mobilných zariadení – smartfónov a tabletov.

Vydavateľ Activision prípravu mobilnej verzie hry Call of Duty: Warzone potvrdzuje vo svojom blogu. Hoci žiadne detaily neprezrádza, uvádza, že pôjde o „áčkový“ titul, ktorý hráčom prinesie prvotriednu akciu a vzrušenie.

Titul je natívne vyvíjaný priamo pre mobilné zariadenia pomocou najmodernejších technológií. Hra je vraj navrhnutá tak, aby dokázala zabávať hráčov po celom svete na mnoho ďalších rokov.

Oznámenie spoločnosti je skôr pracovnou ponukou. Spoločnosť hľadá do svojho tímu nových ľudí, ktorí sa budú na vývoji tejto hry podieľať. To bezpečne značí, že je titul iba v počiatočnom štádiu vývoja a tak skoro si ho z obchodov s aplikáciami nestiahneme.

TIP REDAKCIE
Netflix má problémy: Reklamy prídu skôr než si myslíte. Máme predbežný dátum!
warzone
Zdroj: callofduty.com

Activision by rád do svojich radov prijal programátorov, dizajnérov, expertov na marketing a ďalších odborníkov. Aj keď podrobnosti o hre chýbajú, je asi nad slnko jasné, že budeme mať dočinenie s ďalším Battle Royale titulom.

Activision má na čom stavať. Call of Duty: Mobile patrí medzi najvýnosnejšie hry pre mobilné zariadenia. Počas prvého týždňa od uvedenia (2019) si ju stiahlo viac ako 100 miliónov ľudí. Nie je teda veľkým prekvapením, že chce spoločnosť zo známej značky vytĺcť ďalšie body.

Hry Call of Duty: Mobile a Warzone budú s najväčšou pravdepodobnosťou fungovať bok po boku. To znamená, že by mala byť novinka dostatočne odlišná od aktuálnej hry, inak by si mohli navzájom zbytočne konkurovať.

Ako obvykle, na ďalšie informácie si musíme počkať. Azda sa prvých ukážok dočkáme čo najskôr.