mario kart tour

Hru Mario Kart Tour si za prvý týždeň stiahol rekordný počet užívateľov

Spoločnosť Nintendo vydala koncom septembra pre mobilné zariadenia s iOS a Android hru Mario Kart Tour, ktorá bez pochyby ťaží aj zo svojho zvučného a legendárneho mena. 

Spoločnosť Nintendo vydala koncom septembra pre mobilné zariadenia s iOS a Android hru Mario Kart Tour, ktorá bez pochyby ťaží aj zo svojho zvučného mena. 

Mario Kart Tour je pre Nintendo zatiaľ najúspešnejšou hrou, čo sa týka prvotného uvedenia na trh. Len za prvý týždeň od zverejnenia hra zaznamenala rekordných 90 miliónov inštalácií. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Sensor Tower. 60% stiahnutí bolo vykonaných na smartfónoch s OS Android.

Pre porovnanie, hra Animal Crossing: Pocket Cam, ktorá sa nachádza na druhom mieste, má počas prvého týždňa na konte 14,3 milióna stiahnutí. Super Mario Run nazbieral za prvý týždeň 13 miliónov inštalácií. Treba však uviesť, že pri nej sa úvodná dostupnosť týkala len platformy iOS.

Mario Kart Tour
Zdroj: Sensor Tower

Čo sa týka ziskov, Mario Kart Tour za prvý týždeň vygeneroval 12,7 milióna dolárov. Super Mario Run bol na tom počas prvých dní existencie lepšie. Zarobil 16,1 milióna dolárov. Titul Fire Emblem Heroes dokonca zarobil vďaka in-game nákupom až 28,2 milióna dolárov, a to taktiež v prvom týždni od uvedenia do obchodov s aplikáciami.

TIP REDAKCIE
4ka opäť rozširuje svoje služby: Oddnes ponúka už aj internet či telku na doma!

Nie je prekvapením, že najväčšiu ochotu platiť prejavili používatelia iOS zariadení od Apple. Mario Kart Tour je hlavne zábavnou a jednoduchou hrou plnou animácií, farieb a efektov. Od klasických pretekárskych hier má ďaleko.

Či bude hra úspešná aj v dlhodobom horizonte môžeme zatiaľ len predpokladať. Štart však zvládla viac ako len dobre. Mario Kart Tour pre Android si stiahnete TU a verziu pre iOS TU.