call of duty

Call of Duty čaká prestávka, nový diel v roku 2023 zrejme neuvidíme

Podľa Bloombergu je vydanie hry odložené na neskôr.

Ikonická séria hier Call of Duty prichádza s novým dielom pravidelne každých 12 mesiacov, a to od roku 2005. Dlhoročnú šnúru ale plánujú tvorcovia v budúcom roku prerušiť, myslí si informovaný prispievateľ agentúry Bloomberg Jason Schreier.

Nový, plnohodnotný diel série Call of Duty, vyvíjaný herným štúdiom Treyarch, by mal Activision dodať na trh až v roku 2024. Dôvodom odkladu, resp. presunutia vydania hry do ďalšieho roku mali byť neuspokojivé výsledky hry Call of Duty: Vanguard. Tento titul jednoducho nenaplnil očakávania vydavateľa.

Vedenie firmy na základe toho podľa Schreiera dospelo k záveru, že nové diely vydávajú príliš často, čím si vzájomne zbytočne konkurujú.

Bez noviniek by ale hráči zostať nemali. Tento rok sa k nim dostane pokračovanie titulu Modern Warfare, ktorý vyšiel v roku 2019. Na stole je tiež Warzone. V tejto chvíli nie je jasné, či pôjde o pokračovanie v štýle Warzone 2, alebo len o rozsiahlejšiu aktualizáciu pôvodného vydania hry.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!
call of duty
Foto: Activision

V každom prípade budú obe verzie postavené na novom engine, vývoj týchto vetiev má na starosti štúdio Infinity Ward. V roku 2023 ale nezostane na trhu diera. Miesto tvorcovia zaplátajú novou bezplatnou online hrou. Na viac podrobností si ale musíme počkať.

Hovorca Activisionu Neil Wood pre The Verge uviedol, že na tento, budúci a ďalšie roky chystajú prémiové a bezplatné rozšírenia hier Call of Duty, sľubuje „vzrušujúce zážitky“. Správy o odklade nového hlavného dielu do roku 2024 ale priamo nekomentoval. Povedal, že ďalšie podrobnosti zverejní, keď na to príde vhodný čas.

Ako je známe, firmu Activision Blizzard odkúpila spoločnosť Microsoft za 68,7 miliardy dolárov. Táto akvizícia ale nemá mať na zmenu v stratégii vydávania hier Call of Duty žiadny vplyv. Obchod bude nadobro uzavretý až po schválení príslušnými regulačnými úradmi, udiať by sa tak mohlo niekedy v lete budúceho roka.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať