Aj tak sa to dá: Call of Duty získava nový anti-cheat, podvodníci neuvidia protihráčov

Keď trollovia dostanú to, čo si zaslúžia.

Jedným zo základov každej online hry je neprelomiteľný anti-cheat systém, teda systém na detekciu hráčov, ktorí sa snažia v danej hre uspieť nečestným spôsobom. Existujú rôzne typy takéhoto ochranného softvéru, no pravdepodobne jedným z najkurióznejších je ten, ktorý zaviedlo štúdio Activision pri Call of Duty: Vanguard.

Reč je o tzv. Cloaking systéme. V praxi bude fungovať tak, že keď zistí prítomnosť cheatera, zariadi, aby v hre nemohol vidieť nepriateľských hráčov či počuť zvuky, píše Tech Radar. Čestní hráči ho tak môžu veľmi rýchlo zneškodniť a pripomenúť mu, že to, čo robí, nie je správne.

Activision označuje svoj Cloaking systém ako “techniku pre zmiernenie dopadu cheaterov v hre”. Laicky ho však možno chápať ako šikovný nástroj, ktorého účelom je trollovanie trollov.

Nová funkcia je podobná systému Damage Shield, ktorý bol začiatkom tohto roka zakomponovaný do Warzone, a vďaka ktorému boli zbrane cheaterov nepoužiteľné.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

A to nie je všetko. Hráči, ktorí sú aktuálne vykázaní za cheatovanie, budú odstránení z globálnych rebríčkov Call of Duty. Activision uvádza, že táto zmena bola zavedená ako reakcia na spätnú väzbu od hráčov, keď viacerí vyjadrili obavy z toho, ako cheatovanie ovplyvní globálne kompetitívne rebríčky.

Naprieč všetkými titulmi Call of Duty malo byť doposiaľ zabanovaných 144 tisíc hráčov.

Potrebná zmena

Predmetný Cloaking systém je pre Call of Duty: Vanguard viac než potrebnou zmenou. Cheateri sa bezstarostne premávali po herných mapách a kazili zážitok tým, ktorí si svoj rank chceli vybojovať poctivou cestou. Vanguard taktiež zaznamenal pomerne slabé predaje, čiže nový anti-cheat systém sa rozhodne hodí. Uvidíme, či bude dostatočnou motiváciou na to, aby hra nabrala na popularite.