Skúsený analytik: Všetky tri iPhony naplánované na rok 2020 budú podporovať 5G konektivitu

Séria iPhone 11 sa na pulty obchodov dostane už o necelé dva mesiace, no ani jeden z modelov nebude disponovať 5G konektivitou.

Séria iPhone 11 sa na pulty obchodov dostane už o necelé dva mesiace, no ani jeden z modelov nebude disponovať 5G konektivitou. Budúcoročné iPhony však na tom majú byť úplne inak, informuje server BGR.

Tento rok bude Apple v oblasti 5G konektivity výrazne zaostávať. Niekoľko konkurenčných značiek, ako napríklad Samsung, totiž vo svojom arzenáli majú telefóny, ktoré si nový štandard už stihli osvojiť (napr. Galaxy Note 10).

Apple si však z toho nič nerobí, keďže podobnú stratégiu spoločnosť použila aj pri príchode 3G a 4G konektivity. Jednoducho povedané, počká si na lepšie pokrytie.

Predpoveď ostrieľaného analytika

Ako prvý s teóriou ohľadom podpory 5G konektivity v budúcoročných iPhonoch prišiel analytik Ming-Chi Kuo. V jeho prvej predpovedi spomenul, že len dva z troch modelov budú schopné napojiť sa na 5G sieť. Teraz však hovorí, že si nový štandard predsa len osvoja všetky tri iPhony.

TIP REDAKCIE
Huawei P50 Pro a P50 Pocket prichádzajú do Európy: Koľko budú stáť?

Kuo ďalej pokračoval tvrdením, že Apple zrejme pracuje na dvoch typoch 5G iPhonov, pričom jeden bude podporovať mmWave aj Sub-6GHz spektrum a druhý len Sub-6GHz.

5G modemy od Qualcomm

Apple vo svojich budúcoročných iPhonoch zrejme použije 5G modemy od Qualcomm. Pracuje však aj na vlastných modemoch, čo potvrdzuje aj nedávna kúpa celej divízie Intelu za 1 miliardu dolárov. Musíme ale poznamenať, že skôr ako v roku 2021 to určite nebude.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať