Ilustračný obrázok

Hviezdne vojny klopú na dvere. Francúzsko vybaví vesmírne satelity útočnými lasermi

Francúzsko len pred nedávnom oznámilo, že vytvorí novú bojovú jednotku, ktorú zamerajú na vesmír a všetko, čo s ním určitým spôsobom súvisí.

Francúzsko len pred nedávnom oznámilo, že vytvorí novú bojovú jednotku, ktorú zamerajú na vesmír a všetko, čo s ním určitým spôsobom súvisí. Po novom vieme ale aj to, že súčasťou jej výbavy budú po uši ozbrojené satelity. Zabudované lasery im poslúžia na elimináciu nepriateľských objektov.

Na projekt spočiatku vyčlenia 700 miliónov eur. Investícia by však mala nadchádzajúce roky značne porásť. Miestne ministerstvo obrany plánuje do roku 2025 minúť na vývoj a výrobu technologicky pokročilých vesmírnych zbraní až 4,3 miliardy, píše The Verge.

Nepôjde o klasické, ale o takzvané nano-satelity s výkonnými lasermi a klasickými guľometmi. Ich úloha má totiž spočívať v ochrane komerčných alebo vojenských satelitov. A ak náhodou niektorý z nich prestane fungovať, Francúzsko ho v neďalekej budúcnosti dokáže o malú chvíľu nahradiť.

Súčasťou výzbroje vesmírnej bojovej jednotky bude okrem iného aj špeciálny systém pre rýchly presun techniky na obežnú dráhu Zeme. Ide o druhý vesmírny projekt francúzskej armády, ktorým ju chcú v priebehu jednej dekády modernizovať. V oboch prípadoch počítajú, že to stihnú do roku 2030.

TIP REDAKCIE
Repasovaný iPhone alebo PS5: Orange si k Vianociam pripravil niekoľko noviniek

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať