Apple môže v budúcnosti vymeniť hlavného dodávateľa OLED displejov

Neustále sa stupňujúca obchodná vojna medzi Japonskom a Južnou Kóreou môže byť aj na niečo dobrá. Dôkazom tohto tvrdenia je čínsky výrobca BOE Technology.

Neustále sa stupňujúca obchodná vojna medzi Japonskom a Južnou Kóreou môže byť aj na niečo dobrá. Dôkazom tohto tvrdenia je čínsky výrobca BOE Technology, ktorý sa môže v budúcnosti stať hlavným dodávateľom OLED displejov používaných v iPhonoch. Na novinku upozornil server MacRumors.

Absolútnym lídrom v oblasti výroby OLED panelov je ešte stále Samsung, ktorý je zároveň aj exkluzívnym dodávateľom displejov pre aktuálny rad iPhonov, teda iPhone X, XS a XS Max. Spomenutá obchodná vojna by však mohla jeho dominantné postavenie na trhu do značnej miery ohroziť.

Apple chce viacero dodávateľov

Apple sa aktuálne snaží čo najviac rozšíriť a spestriť zoznam svojich dodávateľov, pričom pre každý komponent chce mať minimálne dvoch. Monopolné postavenie Samsungu však spôsobilo, že spoločnosti v oblasti displejov neostalo priveľa možností.

Ako sme už ale naznačili v úvode tohto článku, obchodná vojna medzi Japonskom a Južnou Kóreou môže otvoriť dvere čínskej spoločnosti BOE Technology, čo môže výrazne narušiť dodávateľsko-odberateľské vzťahy medzi Apple a Samsungom.

TIP REDAKCIE
Redmi Note 11 bude podporovať 120 W nabíjanie, potvrdil výrobca

V budúcnosti môže Samsung “odstrihnúť”

Apple momentálne odoberá OLED panely od Samsungu, pričom displeje pre inteligentné hodinky Apple Watch dodáva spoločnosť LG. Pokiaľ by na zoznam gigant dopísal aj BOE Technology, mohol by Samsungu poriadne zavariť, keďže by ho už jednoducho toľko nepotreboval. Inak povedané, juhokórejského giganta by eventuálne mohol kompletne „odstrihnúť“.

Reprezentatívni pracovníci mnohých technologických spoločností (vrátane Apple) sa aktuálne nachádzajú v Južnej Kórei, kde podrobne skúmajú vplyvy spomínanej obchodnej vojny.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať