OFICIÁLNE: Apple od Intelu kupuje divíziu s mobilnými modemami za 1 miliardu dolárov

Apple sa už dlhšiu dobu obzeral po spoločnosti, ktorá by ho oslobodila od chápadiel Qualcommu, minimálne čo sa mobilných modemov týka.

Apple sa už dlhšiu dobu obzeral po spoločnosti, ktorá by ho oslobodila od chápadiel Qualcommu, minimálne čo sa mobilných modemov týka. Apple a Qualcomm však len nedávno urovnali súdny spor, ktorého súčasťou bola aj niekoľkoročná zmluva na dodávanie modemov spoločnosťou Qualcomm.

Špekulácie sa nakoniec stali skutočnosťou a Apple naozaj odkúpil divíziu Intelu pracujúcu na mobilných modemoch. Za 2 200 zamestnancov, obrovský počet patentov a vybavenia firma z Cupertina zaplatila 1 miliardy dolárov. Celý obchod má byť na konci vo štvrtom štvrťroku tohto roka.

FOTO JiahuiH / flickr.com

Keď sa tak stane, Apple bude mať na konte 17 000 patentov týkajúcich sa bezdrôtovej technológie, čo je pre Apple nesmierne dôležité. Intel, naopak, bude môcť pokračovať vo výrobe modemov pre počítače, zariadenia internetu vecí či samojazdiace autá. Inými slovami, pre všetko, až na smartfóny.

Apple bude niekoľko rokov trvať, kým presunie všetko pod svoju strechu a kým príde s prvým modemom určeným pre svoje iPhony. Keď však skončí viazanosť s Qualcommom, mal by byť pripravený využiť svoje vlastné riešenie.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať