Ilustračný obrázok

Huawei buduje európsku 5G sieť. Takmer 60 % kontraktov má na starom kontinente

Gigant Huawei buduje európske mobilné siete piatej generácie aj napriek podozreniam z tajného paktu s čínskou tajnou službou.

Huawei buduje európske mobilné siete piatej generácie aj napriek podozreniam z tajného paktu s čínskou tajnou službou. Viac ako polovica jeho 5G kontraktov bola uzatvorená na území starého kontinentu, kde sa delí o trhový podiel s fínskou Nokiou alebo švédskym Ericssonom.

Túto zaujímavú informáciu nám prezradil sám výrobca spotrebnej a telekomunikačnej techniky, píše South China Morning Post.

O počte globálnych kontraktov na vybudovanie pokročilej 5G infraštruktúry sme síce vedeli už dlhšie, no až doteraz nebolo jasné, aký podiel patrí Európe. Veci sa však po novom zmenili a dnes už vieme povedať, že k nej prislúcha až 28 zo všetkých 50 obchodných dohôd spoločnosti Huawei.

Nevieme ale povedať, o akých mobilných operátorov ide. Gigant totiž odmietol prezradiť identitu svojich zákazníkov.

Huawei, 5G a USA

Z dostupných čísiel možno pomerne jednoducho vydedukovať, že sa európski operátori neotáčajú Huawei chrbtom ani po ostrých slovných útokoch Spojených štátov amerických. Tie boli smerované na adresu giganta a bezpečnosť jeho technologicky pokročilého hardvéru.

TIP REDAKCIE
YouTube Music sa dostáva do ďalších hodiniek s Wear OS

Administrácia prezidenta Donalda Trumpa má obavy z toho, že 5G siete zneužijú čínske tajné služby na sledovanie osôb alebo priemyselnú špionáž. Preto už stihlo Nemecko dostať malú výstrahu, ktorá ho môže v neďalekej budúcnosti pripraviť o prístup k zdieľaným tajným informáciám.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať