iPhone 11

Apple A13 aj Lightning: Nový iPhone 11 odhaľuje hardvérovú výbavu

V priebehu septembra spoznáme tohtoročnú dvojicu iOS smartfónov. Okrem nástupcu za iPhone XR uzrie svetlo sveta aj iPhone 11.

V priebehu septembra by sme mali spoznať tohtoročnú dvojicu iOS smartfónov. Okrem nástupcu za iPhone XR uzrie svetlo sveta aj iPhone 11, ktorý nahradí minuloročný iPhone XS. A tu je už viac-menej potvrdená časť jeho technickej špecifikácie, kde dokonca nechýba ani Lightning port.

Tým pádom sú špekulácie okolo integrácie USB C mimo reality. Už dlhšie sa totiž v technologických kuloároch šuškalo, že Apple pristúpi k veľmi zásadnej zmene momentálne používaného štandardu pre nabíjanie alebo prenos dát. Nakoniec z toho ale podľa všetkého nič nebude. Teda aspoň tento rok nie.

Informáciu priniesol web 9to5Mac, ktorý sa odvoláva na svoje zdroje. Tie vraj prišli do priameho kontaktu s funkčným kusom.

Lightning port a Apple A13

Nový iPhone 11 ponúkne ako Lightning, tak aj nový čipset Apple A13, a to vrátane vylepšeného systém Taptic Engine, nakoľko sa očakáva, že 3D Touch nadobro zmizne. Používateľ by mal mať vďaka tomu k dispozícii opäť o niečo pokročilejšiu spätnú väzbu v podobe jemných vibrácií konštrukcie. Nič viac ale v tejto chvíli nevieme.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo 4 nové robotické vysávače série Vacuum Mop 2
Apple A13
Nový iPhone 11 nemá zaujať len vysokým výkonom, ale aj zdokonaleným fotoaparátom

Čo sa týka zobrazovacieho panela, ponuku budú tvoriť dva modely s OLED displejom a jeden s LCD (Liquid Retina) alternatívou. Bez zmeny ale tento rok zostane aj uhlopriečka vrátane rozlíšenia.

Bude najmä o fotoaparáte

Najväčšia pozornosť je tentokrát venovaná fotoaparátom. Hlavná zostava nástupcu minuloročnej generácie iPhone XS ponúkne tretí snímač s ultra-širokouhlým objektívom a na prednej strane smartfónu zase pribudne vylepšený selfie hardvér.

Momentálne však netušíme, o ako veľkom skoku v kvalite sa tu bavíme. Prezradia nám to až prvé odborné testy krátko po predstavení iPhone 11. Ako už bolo spomínané, deň D prebehne v priebehu septembra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať