iPhone XS

Lahôdka pre hráčov: iPhone 12 zrejme ponúkne až 120 Hz displej

Apple by mal vybaviť budúcoročný iPhone zobrazovacím panelom s nadštandardne vysokou obnovovacou frekvenciou.

Apple by mal vybaviť budúcoročný iPhone zobrazovacím panelom s nadštandardne vysokou obnovovacou frekvenciou. Používateľ vraj dostane na výber z až dvoch rôznych režimov. Ak nebude potrebovať 120 Hz, tak ich vie v nastaveniach kedykoľvek zredukovať na pôvodných 60.

Niečo také ocenia predovšetkým milovníci mobilných hier. Vyššiu obnovovaciu frekvenciu totiž pocítime na obraze, ktorý bude badateľne plynulejší ako za bežných okolností. Preto sa z nej postupom času stala pevná súčasť technickej špecifikácie herných monitorov. Najnovšie kúsky dosahujú šialených 240 Hz.

Zmienka o kombinácii 120 Hz displeja s iPhone 12 zaznela zo strany dodávateľského reťazca. Do momentálne prebiehajúcich obchodných rokovaní má byť zaangažovaný ako juhokórejský gigant Samsung, tak aj jeho konkurent LG. Teda aspoň tak tvrdí renomovaný leaker Ice universe.

Displejom s vyššou obnovovacou frekvenciou sa prestáva brániť čoraz viac výrobcov smartfónov. Po predstavení prvej generácie Razer Phone z roku 2017 prišlo na pulty hneď niekoľko skvele vyzerajúcich alternatív pre náruživých hráčov, medzi ktorými nechýba OnePlus 7 Pro a ani čerstvo predstavený ASUS ROG Phone 2. Preto sa dá podobný krok skôr či neskôr očakávať aj od Apple.

TIP REDAKCIE
Waze dostane plnohodnotný tmavý režim, funkcia sa už testuje
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať