Páčili sa vám hry Hitman GO či Lara Croft GO? Ďalšie si už nezahráte

Škoda

0
lara croft GO
Lara Croft GO

Ak ste niekedy hrali vyššie spomenuté hry a poprípade tiež titul Deus Ex GO, určite nám dáte za pravdu, že ide o veľmi vydarené hry. Stojí za nimi vývojárske štúdio Square Enix, ktoré však v produkcii hier z GO edície pokračovať nebude.

Uviedol to Patrick Naud, šéf Square Enix Montreal v rozhovore pre server PCGamesInsider. Patrick uviedol, že v súčasnosti nepracujú na žiadnych iných hrách z edície GO a ani nemajú v pláne vo vývoji pokračovať.

Všetky tri GO hry z produkcie Square Enix sa dajú označiť ako úspešné. Majú vysoké hodnotenia, zaujímavý počet stiahnutí a dobré meno. Hry ale nedosiahli ekonomický úspech. Podľa tvorcov sa trh s platenými mobilnými hrami scvrkáva na úkor bezplatných titulov.

hitman go
Ťahová stratégia Hitman GO

Užívatelia za hry jednoducho nechcú platiť s čím priamo súvisí aktívny počet hráčov. Ak si hru nekúpia, hrať ju nebudú, nech je akokoľvek kvalitná. Mobilný herný priemysel sa transformuje a v súčasnosti je naklonený hrám ako Fortnite či PUBG Mobile, ktoré sú k dispozícii bezplatne, no paradoxne zarábajú rozprávkové sumy.

Square Enix však na pozíciu vývojára kvalitných mobilných hier nerezignuje. Práve naopak. Cieľom štúdia stále zostáva tvorba tých najkvalitnejších hier v segmente. Kedy však nejaký nový titul uvidíme, je neznáme. Radi si naň ale počkáme.

Square Enix GO hry