Tvorcovia Fortnite sú za vodou: Hra im za jeden mesiac zarobila skoro 300 miliónov!

Štúdio Epic Games má nemalý dôvod na veľkú oslavu. Z dostupných čísiel je totiž možné vydedukovať, že im ich battle royale titul zabezpečil poriadne ružovú budúcnosť.

Vývojárske štúdio Epic Games má nemalý dôvod na veľkú oslavu. Z dostupných čísiel je totiž možné pomerne jednoducho vydedukovať, že im ich dnes už populárny battle royale titul s názvom Fortnite zabezpečil poriadne, ale poriadne ružovú budúcnosť.

Predaj PVE verzie či in-game vecí, ktoré sú k dispozícii v PVP verzii pre PC, konzoly aj iPhony, sa po novom postarali o to, aby viac ako zdvojnásobili svoje predchádzajúce zárobky. Ešte v marci sa hovorilo o sume 126 miliónov amerických dolárov, čo im zabezpečil mesiac február, teraz bude vďaka skvelému aprílu reč o sume v hodnote až takmer 300 miliónov dolárov.

Ako však informujú chalani z The Verge, ani tu to nekončí. Tvorcovia súčasného battle royale hitu Fortnite môžu totiž v neďalekej budúcnosti počítať s ešte lepším cash-flow. Najskôr ale musia vypustiť do obehu už dlhšie sľubovanú verziu pre operačný systém z dielne internetového giganta, spoločnosti Google, ktorý dnes vládne mobilnému priemyslu.

TIP REDAKCIE
Ľudia v roku 2021 strávili používaním aplikácií rekordné množstvo času

Keď tak spravia, získajú doslova brutálne množstvo nových hráčov a spolu s nimi prídu aj podstatne väčšie zárobky. Túto mobilnú hru si na Android smartfónoch zahráme už v priebehu nadchádzajúceho leta.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať