hitman sniper

Hitman Sniper: Obľúbená hra pre smartfóny dostane po 6 rokoch nástupcu

Hitman Sniper: The Shadow.

Možno aj vy máte v smartfóne alebo tablete nainštalovanú akčnú taktickú hru Hitman Sniper, ktorú štúdio Square Enix uviedlo na trh ešte v roku 2015. Táto hra bola a stále je platená, často však bola v rámci rôznych promo akcií dočasne dostupná v zľave alebo úplne bezplatne.

Vývojári zo Square Enix na veľtrhu E3 2021 predstavili novú mobilnú hru Hitman Sniper s podtitulom The Shadow. Na rozdiel od predchodcu bude táto hra dostupná na stiahnutie zadarmo. Pôjde o takzvaný free-to-play titul.

To znamená, že reálne peniaze budú môcť hráči opláchnuť až priamo v hre. V rámci systému mikrotransakcií si budú môcť zakúpiť rozličné položky a zlepšenia. Detaily ale známe nie sú. Novú hru vyvinula divízia Square Enix Montreal.

Hitman Sniper: The Shadow však nie je pokračovaním pôvodnej hry vydanej pred 6 rokmi. Hráčom ponúkne úplne nový originálny príbeh, ktorý bude sledovať udalosti po zmiznutí Agenta 47, hlavného protagonistu celej série hier Hitman.

hitman sniper
Lov na nepriateľov v pôvodnej hre z roku 2015.

Vývojári toho veľa neprezradili, uviedli však, že hráči budú musieť byť „precízni, kreatívni a nevystopovateľní“. Postavy, príbeh aj hrateľnosť posunuli na „úplne novú úroveň“.

Či bude stručný opis hry zodpovedať realite sa dozvieme neskôr v tomto roku, kedy bude hra dostupná. Presný dátum uvedenia si tvorcovia zatiaľ nechávajú pre seba. Len doplníme, že si hernú novinku užijú hráči z oboch mobilných táborov – Android aj iOS.