Neinštalujte hru Fortnite pre Android pomocou APK súborov, sú falošné

0
Fortnite

Po hre PUBG Mobile mieri do obchodu Google Play ďalší veľký hit, a to titul Fortnite. Vydavateľ hry Epic Games pred časom oznámil, že mobilná verzia hry bude pre Android dostupná cez leto.

Leto je v podstate tu a v obchodoch s aplikáciami sa Fortnite ešte nenachádza. Presný dátum uvoľnenia oznámený nebol, čo znamená, že treba jednoducho čakať. Vysokú popularitu hry sa však rozhodli zneužiť autori falošných APK súborov, pomocou ktorých si môžete hru údajne stiahnuť a nainštalovať.

Pochopiteľne, ide o podvod. V online priestore sa objavilo hneď niekoľko webov, ktoré ponúkajú na stiahnutie inštalačný APK súbor pre hru Fortnite. Niektorí si dokonca zaplatili reklamu, aby sa ich nekorektný produkt dostal k čo najväčšiemu publiku.

Tento problém sa týka iba užívateľov zariadení s OS Android. Operačný systém umožňuje inštalovať obsah aj mimo dôveryhodných zdrojov. Okrem toho, vlastníci zariadení s OS Android majú s inštaláciou APK súborov nejaké tie skúsenosti.

Fortnite
Reklama na YouTube

Niektorí užívatelia nie sú ochotní platiť za spoplatnené aplikácie a hry, a preto vyhľadávajú pirátske inštalačné súbory takéhoto obsahu.

Inštaláciou súboru Fortnite APK si môžete privodiť problémy. Tvorcovia takýto súborov vám môžu ukradnúť osobné údaje, zahltiť smartfón reklamou, sledovať prevádzku zariadenia na pozadí alebo jeho výkon trebárs zneužiť na ťažbu kryptomien. Škodlivé kódy majú pestrú paletu.

fortnite
Takýmto odkazom sa vyhnite

V minulosti sa takmer totožný problém objavil pri hre Pokémon GO. Jej popularitu taktiež využili kybernetickí zločinci a po internete šírili falošný APK súbor, ktorý obsahoval nebezpečný malvér známy ako DroidJack.

O dostupnosti hry Fortnite pre Android sa určite dozviete. Informovať o tom budeme my a mnoho ďalších stránok. Zatiaľ hru Fortnite v žiadnom prípade neinštalujte, pokiaľ sa oficiálnou cestou neobjaví v obchode Google Play.

Čo sa týka mobilných platforiem, hra je v súčasnosti dostupná iba pre iOS zariadenia od Apple (TU).