Sony Xperia XZ2 Premium

Sony Xperia XZ2 Premium oficiálne: 4K HDR displej a duálny fotoaparát

Japonské Sony v začiatku týždňa pekne prekvapilo. Výrobca neočakávane predstavil novú a ultra prémiovú vlajkovú loď, čo nakoniec figuruje aj v jej názve. Sony Xperia XZ2 Premium zaútočí na najvyššie priečky.

Japonské Sony v začiatku týždňa pekne prekvapilo. Výrobca neočakávane predstavil novú a ultra prémiovú vlajkovú loď, čo nakoniec figuruje aj v jej názve. Sony Xperia XZ2 Premium zaútočí na najvyššie priečky.

Model Xperia XZ2 Premium má asi najjemnejší displej, aký bol kedy vložený do tela inteligentného mobilného telefónu. Xperia nevábi na OLED technológiu alebo trendový pomer strán. Devízou je 4K HDR obrazovka, ktorá je vyrobená LCD technológiou a má zaužívaný pomer strán 16:9. Displej je o 30 percent jasnejší v porovnaní s jeho predošlou generáciou.

Novinka prevzala vizuálne prevedenie zo skôr predstavených modelov Xperia XZ2. Chrbát smartfónu je výraznejšie zakrivený, pričom ho prekrýva sklo (z oboch strán Gorilla Glass 5). Rámiky okolo displeja sú ale stále pomerne hrubé a telo samozrejme odolá vode a prachu. Problém je však niekde inde.

Xperia XZ2 Premium
Sony Xperia XZ2 Premium

Sony Xperia XZ2 Premium váži 236 gramov a hrubá je (v najširšom mieste) takmer 12 milimetrov. Pre porovnanie, Galaxy Note8 váži 198 gramov a je hrubý 8,6 milimetra. Mate 10 Pro váži 178 gramov a má 7,9 mm profil. Bavíme sa pritom o phabletoch s ešte väčšou obrazovkou.

Výkon

Pod kapotou sa nachádza procesorová sada Snadpragon 845, ktorej asistuje 6 GB operačná pamäť. Výrobca sa nezdôveril s kapacitou internej pamäte. Predpokladáme, že bude k dispozícii viacero verzií.

Minimálne so 64 GB priestorom ale počítať môžeme. Vlajkovej lodi by istotne pristalo skvelých 128 GB. Maximálna (teoretická) rýchlosť sťahovania sa zastavila na hodnote 1,2 Gbps, a to vďaka LTE modemu X20, ktorý je súčasťou sady SD 845.

Sony Xperia XZ2 Premium

Na prednej strane sa nachádzajú stereo reproduktory, ktoré už pri minuloročnej generácii hrali veľmi dobre. Sony hovorí, že ide o vôbec najhlasnejšie reproduktory, aké kedy pre smartfón vyprodukovali (Hi-res Audio, DSHEE HX a LDAC).

Funkcia Dynamic Vibration System rozvibruje zariadenia podľa zvuku, ktorý hrá napríklad v spustenom videu alebo filme. Dostať by ste mali realistickejší zážitok zo sledovania. Zariadenie ale musíte počas sledovania (logicky) držať v rukách.

Zariadenie beží pod správou OS Android 8.0 Oreo. Následná aktualizácia na Android P je pochopiteľne istotou. Akumulátor má kapacitu 3450 mAh a podporuje rýchle, ako aj bezdrôtové nabíjanie.

Fotoaparát

Sony Xperia XZ2 Premium má duálny fotoaparát, pri ktorom si osvojila kombinovanie farebných a monochromatických záberov. Tvorcovia sa nerozhodli ísť cestou teleobjektívov, ako Samsung alebo Apple.

Citlivosť na svetlo je vysoká. ISO 51200 pri fotografiách a 12800 pri videách. Výrobca citlivosť a schopnosti prirovnáva k zariadeniam s vymeniteľnými objektívmi. Podobne, ako Huawei pri prezentácii modelu P20 Pro.

xperia XZ2 premium
Sony Xperia XZ2 Premium

V ponuke fotoaparátu nájdeme niekoľko trendových režimov od prispôsobenia neostrého pozadia, cez selekciu farieb až po nočný režim a pod. Xperia XZ2 Premium dokáže natáčať 4K HDR videá. Na palube je tiež super slow-mo pri 960-tich snímkach za sekundu.

  • Hlavný farebný snímač – 1/2.3″ Exmor RS, 19 Mpx, veľkosť pixelov 1.22μm, ekv. 25 mm objektív, svetelnosť f/1.8
  • Sekundárny monochr. snímač – 1/2.3″ Exmor RS, 12 Mpx, veľkosť pixelov 1.55μm, clona f/1.6
  • Selfie snímač – 1/3.06″ Exmor RS, 13 Mpx, ekv. 22 mm, f/2.0

Cena a dostupnosť

Sony Xperia XZ2 Premium bola oficiálne ohlásená v predstihu. Dostupnosť je totižto naplánovaná až na leto. Novinka sa bude dať zaobstarať vo farbe chrómovej čiernej a striebornej.

Cenu výrobca zverejní až niekedy tesne pred uvedením na trh. Nízka ale určite nebude keďže ide o vlajkovú loď stojacu na vrchole súčasného mobilného portfólia výrobcu Sony.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať