Sony Xperia XZ2 je realitou! Japonské hi-tech eso prináša vynovený dizajn

Spoločnosť Sony predstavila dva avizované mobilné telefóny – Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact.

Spoločnosť Sony predstavila dva avizované mobilné telefóny s operačným systémom Android. V podstate ide o jeden vlajkový model, avšak s rozdielne veľkými konštrukciami, s mierne rozdielnym hardvérom a s mierne rozdielnym vizuálnym prevedením.

Preto sa jednému čerstvému kúsku hovorí Xperia XZ2 a tomu druhému zase XZ2 Compact.

Oba však spája od základov prerobený dizajn Ambient Flow, zvýšená odolnosť voči vode, chýbajúci 3,5 mm port na pripojenie jacku audio príslušenstva vrátane netradičnej kombinácie materiálov, pretože už nepozostávajú z kovového unibody tela, ale z dvoch kusov ergonomicky vytvarovaného skla Gorilla Glass 5 a precízne prevedeného hliníkového rámiku, ktorý lemuje ich boky.

Poďme však pekne poporiadku.

Xperia XZ2

Sony Xperia XZ2

Nová vlajková loď so značkou renomovaného japonského výrobcu spotrebnej elektroniky prichádza na scénu s až 5,7-palcovým zobrazovacím LCD panelom (18:9) v šetrnom Full HD+ rozlíšení a s podporou pre čoraz populárnejší HDR obsah. Zadnú stranu zase zdobí 19 Mpx Motion Eye fotoaparát s clonou f/2,0 a 5-osou stabilizáciou obrazu (elektrická s gyroskopom, píše GSMarena), pričom pozostáva z pokročilého snímača IMX400 a zvláda natáčať Full HD videá až pri 960 fps.

Výrobca vyzdvihuje možnosť natáčať 4K HDR videá alebo nový algoritmus na spracovanie obrazových informácií, čo vraj prispeje k vyššej kvalite záberov. Vylepšenému softvéru asistuje vylepšený obrazový procesor IPS v novom hi-tech čipsete Snapdragon 845, ktorý je súčasťou ako smartfónu Xperia XZ2, tak aj XZ2 Compact.

TIP REDAKCIE
InoBat získa výrobnú linku od Wuxi Lead, dodával aj pre Teslu či Nissan

Xperia XZ2 Compact

Sony Xperia XZ2 Compact

Ako bolo spomenuté trošku vyššie, model XZ2 Compact vychádza zo svojho väčšieho a lepšie vybaveného súrodenca. Ponúka teda veľmi podobný dizajn a veľmi podobnú technickú špecifikáciu. Hlavný rozdiel tu tkvie v uhlopriečke, pretože 5,7-palcový displej v tomto prípade nahradila kompaktnejšia 5-palcová alternatíva.

Čo sa však týka ostatných čísiel, veľa vecí zostalo bez akejkoľvek zmeny. Opäť je totiž k dispozícii Full HD+ rozlíšenie, Snapdragon 845 alebo ten istý 19 Mpx Motion Eye fotoaparát.

Smartfón už ale nemá podporu pre bezdrôtové nabíjanie (štandard Qi), tak veľký akumulátor (2 870 vs. 3 180 mAh) a ani špeciálny vibračný systém pre prispôsobenie vibrácií vyzváňacej melódii. Touto zaujímavou novinkou disponuje iba Xperia XZ2.

https://www.youtube.com/watch?v=aTetmo0ypBQ

Oba Android smartfóny z dielne Sony uvidíme na pultoch obchodov s elektronikou niekedy v máji, no cenovky zatiaľ nepoznáme.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať