VIDEO Aký je Huawei Mate 10 Pro po vyše 2 mesiacoch používania?

Keď som sa s Mate 10 Pro stretol prvýkrát, okamžite ma oslovil tým, ako je parádne poskladaný a ako prémiovo pôsobí v ruke.

Keď som sa s Mate 10 Pro stretol prvýkrát, okamžite ma oslovil tým, ako je parádne poskladaný a ako prémiovo pôsobí v ruke. Smartfóny Huawei ma vždy tak trochu prekvapili tým, že aj keď boli lacnejšie (napríklad P10 lite), stále disponovali vysokým štandardom kvality a prevedenia. Nepíšem to preto, že by ma „zaplatili,“ keďže to nie je pravda, píšem to ako bežný používateľ, ktorému sa do rúk počas roka dostane viac než jeden telefón.

Ohľadom Mate 10 Pro, ktorý mám v rukách od začiatku novembra 2017 mám niekoľko poznatkov, ktoré by ti mohli pomôcť pri výbere toho správneho telefónu. Koniec koncov, zaplatiť za telefón vyše 500 € nie je sranda. Treba si byť istý, že investícia bude stáť skutočne za to.

Konštrukcia

Aj keď to vo videu nespomínam, konštrukcia Mate 10 Pro je síce krásna, no ako môžeš vidieť, aj veľmi náchylná na rôzne škrabančeky. Huawei do balenia pribalil aj silikónové puzdro, ktoré som sa rozhodol nevyužiť a dopadlo to tak, že celá zadná strana ostala doškrabaná. Nie je to dvakrát pekné, no to nie je ani silikónové puzdro. Telefón v ruke inak pôsobí fakt prémiovo, tlačidlá klikajú tak, ako majú a zariadenie má aj slušnú váhu. Prémiový telefón nemôže byť príliš ľahký, keďže to vzbudzuje pocit z lacnejšieho prevedenia. Aspoň teda u mňa.

Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Pro má nádhernú konštrukciu

Displej

OLED displej robí svoje, a to aj pri nižšom (FHD+) rozlíšení. Viac ale fakt nepotrebuješ, jedine že by si bol veľkým fanúšikom virtuálnej reality. Nižšie rozlíšenie na svojich telefónoch nastavuje aj Samsung. Na QHD+ si panel musíte prepnúť v nastaveniach, čo je ďalší dôkaz o tom, že Full HD fakt stačí. 6,0-palcový displej je ale skutočne nádherný, čierna je vďaka OLED technológii skutočne čierna, farby sú príjemne nasýtené a vyvážené. Nemám výhrady voči ničomu.

Konektivita

Veľká škoda, že na tak veľkom telefóne sa nenašlo miesto pre 3,5 mm jack. Vzhľadom na to, že som používal bezdrôtové slúchadlá mi to až tak nevadilo, no ak by som chcel použiť staré štuplíky, musel by som siahnuť po adaptéri, ktorý by som stratil rýchlejšie, ako ľudia s novoročným predsavzatím vôľu schudnúť. Inak, ak telefón pripojíte k USB C slúchadlám, zvuk je nádherný, o tom niet pochýb.

Snímač odtlačkov prstov na Mate 10 Pro patrí medzi tie najrýchlejšie.

Snímač odtlačkov prstov

Pre toto milujem Huawei zariadenia. Fakt! Žiaden iný výrobca nerobí tak kvalitné snímače odtlačkov prstov, ako Huawei. Sú presné a neskutočne rýchle. Veď si to pozri vo videu. Pri Mate 10 Pro mi vôbec nevadí, že nemá skener dúhoviek alebo Face ID.

Výkon

Kirin 970 s dedikovaným čipom pre umelú inteligenciu a 6 GB RAM robí svoje. Telefón je aj po dva a pol mesiacoch a desiatkach aplikácií svieži a funguje bez zaváhania. V tomto smere nemám žiadne výhrady.

EMUI 8.0

Čo ti poviem. Nesadli sme si. Nepáči sa mi, ako funguje, aké má ikonky, jednoducho z môjho pohľadu celé zle. Nastavenia sú však v poriadku, a tak bola voľba jasná. Nova Launcher, nové ikonky a bolo vymaľované. Doslova. Potom som už pri Mate 10 Pro nemal žiadne výhrady.

Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Pro sa pýši jednými z najlepších fotoaparátov v akomkoľvek telefóne.

Fotoaparáty

Perfektné, a to v každej situácii. Stačí si pozrieť zábery vo videu alebo vo foto eseji, ktorú som publikoval na AndroidPortal.sk. Naozaj, Mate 10 Pro sa môže s kľudným svedomím zaradiť medzi top fotomobily na trhu.

Výdrž batérie

Zhrniem to asi takto: dva dni výdrže vtedy, keď si na telefóne pozriem nové notifikácie a prečítam pár článkov a jeden deň keď mu dávam zabrať. Videá, hry, telefonovanie, dopisovanie si. Ani raz sa však nestalo, že by ma jeho 4 000 mAh batéria sklamala. Ani raz.

Tvoj názor

Aký máš na Huawei Mate 10 Pro názor ty? Je to vlajková loď, ktorá je schopná konkurovať Galaxy Note 8, LG V30 alebo povedzme iPhone X? Ja si osobne myslím, že je toho viac než schopná. Kombinácia kvalitnej konštrukcie, výkonu, fotoaparátov a výdrže batérie z neho robí kompletný balíček, ktorý by mal patriť medzi zariadenia, ktoré by si mal pri kúpe zvážiť. Čínska firma ide správnym smerom, aj keď v budúcnosti majú ešte čo zlepšovať.

Total
78
Zdieľaní
Total
78
Zdieľať