PUBG

Sony Xperia sa stáva oficiálnym partnerom PUBG Mobile

Esports turnaje bude sprevádzať vlajková trieda od Sony.

PUBG Mobile nie je len občasnou zábavkou vhodnou na krátenie dlhých chvíľ. Populárna hra pôsobí v odvetví elektronických športov, kde si porovnávajú sily profesionálni hráči a tímy z celého sveta. Ide pritom o lukratívne odvetvie, ktoré je hojne sledované a tým pádom zaujímavé aj pre sponzorov.

PUBG Mobile tento rok usporiada v kontexte elektronického športu niekoľko súťažných turnajov. Popri regionálnych ligách roztrúsených po celom svete sa uskutoční i jedna veľká udalosť – celosvetový šampionát PUBG Mobile Global Championship.

Keďže je PUBG Mobile hrou určenou pre mobilné zariadenia, hráči budú potrebovať poriadny smartfón. Oficiálnym partnerom súťažných turnajov sa, možno prekvapivo, stala značka Sony Xperia. Detaily prináša server GSM Arena.

Sony dodá svoje vlajkové smartfóny všetkým profesionálnym hráčom, ktorí budú bojovať o najvyššie priečky v celosvetovom turnaji. Sony Xperia 1 (III)a Xperia 5 (III) pritom vôbec nepôsobia ako herné smartfóny.

Tých sa v posledných rokoch objavilo na trhu hneď niekoľko, mnohé na seba upozorňujú extravagantnejším dizajnom. Spojenie s značkou PUBG Mobile si však budú užívať zariadenia Sony Xperia.

TIP REDAKCIE
Sony Xperia 1 IV 5G predstavená: Pre tých, ktorí milujú fotografiu!
pubg mobile
Zdroj: esportspubgmobile/Instagram

Aj keď to možno nevyzerá, technológovia Sony si dali záležať na tom, aby ich top-end smartfóny spĺňali najvyššie hráčske nároky. Od generácie Mark II konzultovali schopnosti smartfónov s profesionálnymi hráčmi z mobilného odvetvia.

Okrem iného napríklad zaznamenávali pohyby prstov hráčov, čo im umožnilo optimalizovať obrazovku tak, aby v mobilných hrách fungovala čo najlepšie. OLED displej modelu Xperia 1 (III) disponuje 120 Hz obnovovacou a 240 Hz vzorkovacou frekvenciou (odozva na dotyk). Pre hry je tým pádom ideálna, čo nakoniec platí aj o výkonnom 5 nm čipsete Qualcomm.

Sony si pomáha aj softvérom. Dokáže na obrazovke zosvetliť tiene, čím hráč ľahšie odhalí nepriateľov skrývajúcich sa niekde v tme. Otázkou zostáva, či pravidlá turnajov umožnia hráčom tieto a ďalšie zlepšenia používať.

Smartfóny Xperia nepatria medzi najpredávanejšie, hoci sú kvalitné a dobre vybavené. Spolupráca s PUBG Mobile im môže pomôcť dostať sa do širšej pozornosti. Minimálne v komunite hráčov mobilných hier.