Najväčšia herná akvizícia v histórii: Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!

Microsoft mal za jednu akciu zaplatiť rovných 95 dolárov (84 eur).

Activision Blizzard, spoločnosť, ktorá stojí za celosvetovo známymi titulmi ako World of Warcraft, Diablo, StarCraft či dokonca Call of Duty, sa oficiálne stane súčasťou Microsoftu. Americká firma zameraná predovšetkým na softvér dnes oznámila, že odkupuje herné štúdio, a to za 68,7 miliardy dolárov (60,5 miliardy eur). O téme informuje server The Verge.

Microsoft má týmto krokom výrazne posilniť svoju hernú divíziu a stane sa treťou najväčšou hernou spoločnosťou na svete. Predbieha ju už len Tencent a Sony. To však nie je jediný zaujímavý fakt. Uvedená čiastka taktiež symbolizuje, že transakcia bude reprezentovať vôbec najväčšiu hernú akvizíciu v histórii. Microsoft mal za jednu akciu zaplatiť rovných 95 dolárov (84 eur), uvádza sa v tlačovej správe.

Šéf hernej divízie spoločnosti Microsoft, Phil Spencer, je z aktuálnych noviniek nadšený. “Hráči z celého sveta milujú hry od Activision Blizzard,” povedal. “Spoločne vybudujeme budúcnosť, v ktorej budú môcť hráči hrať to, čo sa im zachce a (virtuálne) kdekoľvek sa im zachce.”

Čo sa týka vedúcej pozície v Activision Blizzard, tú si ponechá Bobby Kotick. “On a jeho tím sa budú aj naďalej sústrediť na riadenie úsilia o dodatočné posilnenie kultúry a rast spoločnosti,” uvádza Microsoft. Svoju pozíciu sa mu podarilo udržať aj napriek tomu, že sa štúdio v posledných mesiacoch spájalo s vážnymi obvineniami súvisiacimi so sexuálnym obťažovaním.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom

Pre terajších hráčov sa zrejme nič nezmení. Viaceré tituly, ktoré zastrešuje herné štúdio, však budú po uzavretí dohody dostupnejšie na ďalšej platforme (Xbox Game Pass), čím Microsoft výrazne posilní svoj vplyv na hernom trhu.

Total
43
Zdieľaní
Total
43
Zdieľať