nokia X20

Nokia X20 dostáva aktualizáciu na Android 12 aj na Slovensku

Do tohtoročnej strednej triedy putuje najnovší softvér.

Spoločnosť HMD Global rozšírila tento rok v apríli svoju ponuku mobilných zariadení o celkovo 6 cenovo dostupných smartfónov. Najlepšími kúskami boli Nokia X20 a X10, stredná trieda za 349, respektíve 309 eur.

Smartfóny Nokia X20 a X10 sprevádza jedna prémiová vlastnosť. Výrobca prisľúbil, že im dodá tri veľké aktualizácie operačného systému. Na trh vstúpili s verziou Android 11. Majitelia modelu X20 sa však môžu teraz radovať z aktualizácie na Android 12, ktorá prebieha aj na Slovensku.

V budúcnosti dvojica smartfónov obdrží ešte Android 13 a Android 14. Zákazníkom môžu tým pádom vydržať dlhšie bez toho, aby po 2 rokoch hľadali softvérovo aktuálnu náhradu. Model X10 update na Android 12 zatiaľ nedostáva, v blízkej budúcnosti by sa to ale malo zmeniť.

nokia x20
Foto: Nokia

Moderátor komunitného fóra Nokia informuje, že softvérová inovácia prebieha vo vlnách, vo vybraných krajinách. V prvej aktualizačnej vlne sa nachádza aj Slovensko, konkrétne sa týka zákazníkov operátora O2 Slovakia.

TIP REDAKCIE
Qualcomm a Vodafone demonštrovali iSIM: Karta sa stane súčasťou procesoru

Android 12 dostávajú v týchto dňoch najmä drahšie smartfóny, vlajkové lode od Samsungu alebo OnePlus. Novú verziu systému si ako prví užívali vlastníci zariadení Pixel od Google.

Nokia X20 je tým pádom asi prvým cenovo dostupnejším smartfónom na trhu, ktorý Android 12 získava. Softvérová podpora z strany výrobcu ale nie je príkladná. Nokia 9 PureView s piatimi fotoaparátmi mala v tomto roku obdržať aktualizáciu na Android 11, žiadna sa však konať nebude.

Môže za to nekompatibilita medzi fotoaparátmi smartfónu a novým softvérom. HMD Global ponúka používateľom tohto zariadenia kompenzáciu, na vybraných trhoch si môžu uplatniť zľavu 50 % na kúpu smartfónu Nokia XR20 alebo akéhokoľvek zariadenia z radu Nokia X.

Aktuálna cena modelu Nokia X20

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať