snapdragon 8 gen 1

Snapdragon 8 Gen 1 nie je dokonalý, údajne trpí problémom s prehrievaním

Nový čipset od Qualcommu je síce výkonný, čo dokazujú aj rôzne benchmarky, no rozhodne nie je bezchybný.

Qualcomm nedávno odhalil svetu svoj vysoko výkonný čipset pre nadchádzajúce vlajkové lode, Snapdragon 8 Gen 1. Stretávať sa s ním budeme počas celého budúceho roka, i keď niekedy v polovici mu z koláča ukrojí jeho výkonnejšia verzia. Podrobnejšie sme sa jeho kapacitám venovali v samostatnom článku, ktorý nájdete tu.

Snapdragon 8 Gen 1 si už aj stihol nájsť cestu do prvého komerčného zariadenia, ktorým je Moto Edge X30 od spoločnosti Motorola. Smartfón, pochopiteľne, sľuboval ohromný výkon kombinovaný s prvotriednou energetickou efektivitou. Ako však všetci vieme, sľúby nie sú všetko.

Nový čipset od Qualcommu je síce výkonný, čo dokazujú aj rôzne benchmarky, no rozhodne nie je dokonalý. Informátor Ice universe na Twitter zavesil príspevok, v ktorom uvádza, že Moto Edge X30 má problém s priehrievaním. Dôvodom pritom má byť práve Snapdragon 8 Gen 1. Informátor uvádza, že nová architektúra od ARM nie je taká dobrá ako tá, ktorú vo svojich čipsetoch od Apple.

TIP REDAKCIE
Android hry pre Windows PC: Google zahájil beta testovanie

Neefektívne odvádzanie tepla

Snapdragon 888 a 888+ boli založené na 5 nm výrobnom procese, pričom už pri nich sme občasne mohli registrovať vyššie teploty, píše Gizchina. Snapdragon 8 Gen 1 je založený na 4 nm výrobnom procese, čo znamená, že čipset je ešte menší, respektíve hustejší, a teda akumuluje viac tepla. To ale nie je jediný dôvod.

S problémom prehrievania sa v poslednom období stretlo viacero vlajkových lodí. Jednou z príčin môže byť snaha výrobcov ponúkať čo najelegantnejší dizajn, ktorý vnútorným komponentom nenecháva veľa priestoru. Logicky to znamená, že sa teplo nedokáže až tak efektívne odvádzať, čoho výsledkom je prehrievanie zariadenia.

Snapdragon 8 Gen 1 určite nemožno považovať za chybný produkt. Je však potrebné, aby sa mu výrobcovia v určitých ohľadoch prispôsobili.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať