tiktok

Konkurencia pre Twitch? TikTok testuje aplikáciu na streamovanie hier

TikTok chce rozšíriť živé vysielanie za hranicu mobilných zariadení.

Sociálna sieť TikTok spustila pred niekoľkými dňami testovanie aplikácie pre počítače, ktorá používateľom umožňuje streamovať hry. Novinka sa nazýva Live Studio.

TikTok Live Studio je dostupné iba na západných troch, prístup k nemu má vybraná skupina niekoľkých tisícok ľudí. Cieľom testovania je zistiť, ako používatelia so softvérom pracujú, uviedla spoločnosť pre server TechCrunch. O prípadnom nasadení do ostrej prevádzky ešte rozhodnuté nie je.

TikTok Live Studio zatiaľ neobsahuje všetky funkcie typické pre obdobné streamovacie platformy. Po stiahnutí a nainštalovaní programu do Windows PC sa môže používateľ prihlásiť do svojho TikTok účtu a spustiť živé vysielanie. Dostupná je tiež funkcia četu určená na komunikáciu s divákmi.

tiktok
Foto: Zach Bussey/Twitter

Aplikácia na streamovanie hier sa môže TikToku vyplatiť. Tvorcovia nebudú musieť svoje publikum žiadať, aby ich živé vysielanie sledovali na Twitchi alebo YouTube Gaming. Namiesto toho live stream zorganizujú priamo prostredníctvom TikToku, čo môže byť pohodlnejšie.

TIP REDAKCIE
Šliapne zvedavým firmám na prsty: Firefox Focus je ešte súkromnejší, nová funkcia desí Google aj Facebook
tiktok
Foto: Zach Bussey/Twitter

TikTok tento rok v septembri presiahol métu 1 miliardy aktívnych používateľov. Má teda k dispozícii viac ako dostatočný počet ľudí, ktorí by mohli jeho Live Studio rozbehnúť. Aplikácia by si mala poradiť aj s hrami zo smartfónov či konzol ako Xbox a PlayStation.

Okrem hier je možné naživo vysielať aj dianie z iných aplikácií či programov. Práve videohry však podľa prevedenia aplikácie zohrávajú hlavnú úlohu. Pre tvorcov herného obsahu je softvér na streamovanie z počítača dôležitý.

Smartfón nie je skonštruovaný tak, aby sa mohol pripojiť ku konzole, odkiaľ by hry na TikTok zároveň streamoval. Živé vysielanie z počítača na TikTok vedia sprostredkovať nástroje tretích strán, ich funkčnosť je ale obmedzená. Využiť sa dá Streamlabs alebo Open Broadcaster Software.

V tejto chvíli nie je známe, kedy by mohol TikTok rozšíriť testovanie aplikácie pre väčšiu skupinu používateľov.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať