Netflix

Muž do Severnej Kórey prepašoval kópiu Squid Game. Dostal trest smrti

Študent mal kópiu seriálu prepašovať z Číny na USB disku. Chybou bolo, keď sa rozhodol kópiu predávať, pričom medzi zákazníkmi sa nachádzali aj jeho spolužiaci.

O Squid Game ste už minimálne počuli aj vy. Seriál pôvodom z Južnej Kórey si zamilovali ľudia po celom svete. V mnohých krajinách dokonca obsadil prvé miesto rebríčku najobľúbenejšieho obsahu platformy Netflix, čo sa samozrejme odrazilo aj na nemalých zárobkoch.

Vo väčšine krajín je prístup k tomuto seriálu veľmi jednoduchý. Stačí mať zaplatený Netflix a môže sa veselo pozerať. Nie každý si však môže užívať takýto komfort, kde jedinou prekážkou sú peniaze.

Exemplárnym príkladom sú obyvatelia Južnej Kórey, ktorých miestny režim absolútne izoluje od okolitého sveta. V krajine majú ľudia ledva prístup k internetu (veľmi obmedzenému internetu), nieto ešte k streamovacím platformám, ako sú Netflix, HBO Go/Max či Amazon Prime Video.

Jednou z možností, ako v krajine pozerať zahraničné filmy a seriály, je ich prepašovať. Vzhľadom na nekompromisný systém pod dozorom Kim Čong-una však ide o veľmi riskantný akt. Svoje by o tom vedel povedať mladý študent, ktorý sa do Severnej Kórey rozhodol prepašovať už spomínaný hit Squid Game.

Squid Game – Zdroj: Netflix

Trest smrti, doživotie a nútené práce

Študent mal kópiu seriálu prepašovať z Číny na USB disku. Chybou bolo, keď sa rozhodol kópiu predávať, pričom medzi zákazníkmi sa nachádzali aj jeho spolužiaci. Bol odhalený bezpečnostnými zložkami, zatknutý a odsúdený na smrť, píše Daily Mail. Popravený má byť zastrelením, čo je spôsob, ktorým zahynuli aj mnohé postavy v samotnom seriáli.

TIP REDAKCIE
Čaká nás vesmírne divadlo: Okolo Zeme preletí asteroid o veľkosti 1 km! Uvidíte ho aj voľným okom

Potrestaný však neostal len on. Podľa Radio Free Asia mal jeden študent, ktorý si kúpil kópiu Squid Game, dostať trest odňatia slobody na doživotie. Ďalších šesť nešťastných zákazníkov, taktiež študentov, bolo odsúdených na päť rokov nútených prác. Trestu sa dokonca dočkali aj tí, ktorí priamo s incidentom nemali nič spoločné. Ústredný výbor odvolal z funkcie riaditeľa školy, tajomníka pre mládež a aj triedneho učiteľa odsúdených študentov. Údajne budú nútení pracovať v uhoľných baniach alebo budú vyhnaní do vidieckych častí krajiny.

Zatknutie študentov má byť vôbec prvým prípadom, kedy severokórejská vláda uplatnila nedávno prijatý zákon o eliminácii reakčného myslenia a kultúry pri neplnoletých osobách. Tento zákon stanovuje maximálny trest (trest smrti) za sledovanie, uschovávanie či distribúciu médií z kapitalistických krajín, predovšetkým z Južnej Kórey a Spojených štátov amerických.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať