spotify

Hudba z filmov a seriálov na jednom mieste: Spotify spustilo centrum Netflix

Oficiálna kolekcia filmovej a seriálovej hudby.

Spotify a Netflix sú lídrami vo svojom odvetví. Kým jedna služba sa zameriava na hudbu a podcasty, druhá na filmy a seriály. Obe firmy teraz nadviazali spoluprácu, výsledkom ktorej je centrum plné skladieb z populárnych filmov a seriálov nachádzajúcich sa v knižnici Netflixu.

Netflix hub sa stal súčasťou aplikácie a webového prehrávača Spotify. Ide o samostatnú kategóriu, v ktorej poslucháč nájde soundtracky, zoznamy skladieb, ale aj podcasty, ktoré zazneli alebo majú súvis s obsahom v službe Netflix.

Hudobná služba uvádza, že počas dvoch týždňov od premiéry seriálu Squid Game používatelia vytvorili viac ako 22 500 jedinečných zoznamov skladieb týkajúcich sa tohto populárneho seriálu.

netflix
Foto: red.

V centre Netflix sa nachádzajú hudobné hity zo seriálov La Casa de Papel, On My Block, Cowboy Bebop a ďalších snímok, ktoré si diváci v poslednom období obľúbili. Nechýbajú taktiež tematické podcasty, napríklad The Crown: The Official Podcast alebo audio obsah z amerického westernu The Harder They Fall.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

V samostatnej kategórii sa zatiaľ všetko podstatné nenachádza, ponuka je skôr skromnejšia. Spotify ale sľubuje, že bude obsah priebežne dopĺňať a aktualizovať.

spotify
Foto: red.

Podľa oficiálnej správy môžu k filmovej a seriálovej hudbe pristupovať všetci poslucháči bez ohľadu na to, či službu využívajú v bezplatnom alebo spoplatnenom režime (Premium). Centrum Netflix je k dispozícii na trhoch v USA, Spojenom kráľovstve, Kanade, Austrálii, Írsku a Indii.

Novinka by ale mala byť dostupná aj v iných krajinách. Kategorizovaný obsah sme našli na webe a v mobilnej aplikácii aj u nás. Pokiaľ hudobnú službu Spotify používate, prejdite na tento odkaz, ktorý vás k oficiálnym soundtrackom a zoznamom skladieb z Netflixu presmeruje.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať